Eten
alle pijlers
Ja hoor we slaan nu helemaal door....
dinsdag 12 augustus 2008 om 09:36
Voedingscentrum wil snackbar weren uit arme wijk
Uitgegeven: 12 augustus 2008 07:49
Laatst gewijzigd: 12 augustus 2008 08:26
AMSTERDAM - Het Voedingscentrum wil een verbod op nieuwe snackbars in arme wijken of in de buurt van scholen. Dat meldt dagblad Spits.
De Nederlandse regering zou volgens het Voedingscentrum in de strijd tegen overgewicht het voorbeeld moeten volgen van Los Angeles. Daar mogen in South LA ondernemers het komende jaar geen nieuwe eettenten openen waar ongezond eten wordt verkocht.
In Los Angeles is veel kritiek op de 'voedselapartheid', omdat de maatregel alleen geldt voor het arme stadsdeel. De gedachte erachter is dat arme mensen vaak dikker zijn omdat ze minder geld kunnen uitgeven aan gezond eten.
Uitgegeven: 12 augustus 2008 07:49
Laatst gewijzigd: 12 augustus 2008 08:26
AMSTERDAM - Het Voedingscentrum wil een verbod op nieuwe snackbars in arme wijken of in de buurt van scholen. Dat meldt dagblad Spits.
De Nederlandse regering zou volgens het Voedingscentrum in de strijd tegen overgewicht het voorbeeld moeten volgen van Los Angeles. Daar mogen in South LA ondernemers het komende jaar geen nieuwe eettenten openen waar ongezond eten wordt verkocht.
In Los Angeles is veel kritiek op de 'voedselapartheid', omdat de maatregel alleen geldt voor het arme stadsdeel. De gedachte erachter is dat arme mensen vaak dikker zijn omdat ze minder geld kunnen uitgeven aan gezond eten.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:19
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:19
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:18:
[...]
Kipfilet kost per kg 7 euro, biefstuk is ook niet goedkoop.
Mijn vriend is grote eter en heeft vaak 's avonds nog wel eens trek en krijg soms ook mijn zoon als eter en die kan er ook wat van.
Maar gelukkig kan ik mijn vriend ook blij maken met schouderkarbonades en die kosten nou weer zo'n 3 euro per 2 dus dat scheelt.. En ja ik woon tegenover Appie dat doet hem ook veel.. Gelukkig kan ik weer op werk eten en dat is weer gratis.Je eet toch geen kilo kip met z'n 2-en?!?!?!?!?
[...]
Kipfilet kost per kg 7 euro, biefstuk is ook niet goedkoop.
Mijn vriend is grote eter en heeft vaak 's avonds nog wel eens trek en krijg soms ook mijn zoon als eter en die kan er ook wat van.
Maar gelukkig kan ik mijn vriend ook blij maken met schouderkarbonades en die kosten nou weer zo'n 3 euro per 2 dus dat scheelt.. En ja ik woon tegenover Appie dat doet hem ook veel.. Gelukkig kan ik weer op werk eten en dat is weer gratis.Je eet toch geen kilo kip met z'n 2-en?!?!?!?!?
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:21
quote:Parnell schreef op 12 augustus 2008 @ 10:12:
[...]
Ah kijk, daar zit het hem in. Als het mijn beurt is maak ik rijst met prut of pasta met prut, dan merkt hij toch niet of er vlees in zit.
Ik vind rijst en pasta smerig, ik zou dat dus zeker wel merken!
Gewoon 'n lekker stuk vlees of vis met een toefje groente erbij voor de kleur.
[...]
Ah kijk, daar zit het hem in. Als het mijn beurt is maak ik rijst met prut of pasta met prut, dan merkt hij toch niet of er vlees in zit.
Ik vind rijst en pasta smerig, ik zou dat dus zeker wel merken!
Gewoon 'n lekker stuk vlees of vis met een toefje groente erbij voor de kleur.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:21
Markt is idd veel goedkoper, dat klopt. Maar mijn punt is dat het véél meer moeite kost om van weinig geld gezond te eten dan ongezond te eten. Het kán, maar het kost gewoon veel meer moeite. Het zou makkelijker gemaakt moeten worden om gezond en goedkoop te eten en moeilijker om ongezond en goedkoop te eten.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:21
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:14:
Vlees is gewoon duur en het wil niet zeggen dat ik altijd boven de 10 euro zit.. Spaghetti is ong 5 euro.. Maar als ik naar vandaag kijken weet ik dat ik alweer rond de 10 euro zit.
Volgens mij heb jij geen idee wat je uitgeeft in een supermarkt.
De bedragen die jij noemt kloppen van geen kanten.
Ik had gisteren andijviestamppot.
Andijvie 0,78
Gehakt voor de ballen 1,40
twee eieren 0,20
aardappels omgerekend 0,60
Ongeveer drie euro voor drie mensen, das een euro per persoon.
Oke, toetje erbij, gas om te koken, laat het 1,50 zijn, zeer ruim berekend.
Gelukkig ben jij mij partner niet, met zo'n gat in je hand.
Vlees is gewoon duur en het wil niet zeggen dat ik altijd boven de 10 euro zit.. Spaghetti is ong 5 euro.. Maar als ik naar vandaag kijken weet ik dat ik alweer rond de 10 euro zit.
Volgens mij heb jij geen idee wat je uitgeeft in een supermarkt.
De bedragen die jij noemt kloppen van geen kanten.
Ik had gisteren andijviestamppot.
Andijvie 0,78
Gehakt voor de ballen 1,40
twee eieren 0,20
aardappels omgerekend 0,60
Ongeveer drie euro voor drie mensen, das een euro per persoon.
Oke, toetje erbij, gas om te koken, laat het 1,50 zijn, zeer ruim berekend.
Gelukkig ben jij mij partner niet, met zo'n gat in je hand.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:22
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:19:
[...]
Eh gehakt 3,50 pasta 1.10 en pastasaus 1.79...
Bij de AH kost pasta 50 cent (huismerkt) en je kunt heel makkelijk zelf saus maken - voor 40 cent + een uitje. Gehakt hangt er natuurlijk vanaf hoeveel je neemt, maar voor 2,5 euro heb je al meer dan een halve kilo, da's een saus propvol met gehakt.
't Is ook een beetje hoeveel moeite je ervoor wil doen...
[...]
Eh gehakt 3,50 pasta 1.10 en pastasaus 1.79...
Bij de AH kost pasta 50 cent (huismerkt) en je kunt heel makkelijk zelf saus maken - voor 40 cent + een uitje. Gehakt hangt er natuurlijk vanaf hoeveel je neemt, maar voor 2,5 euro heb je al meer dan een halve kilo, da's een saus propvol met gehakt.
't Is ook een beetje hoeveel moeite je ervoor wil doen...
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:22
quote:complicated schreef op 12 augustus 2008 @ 10:16:
Blijf jij maar lekker snekken, hoor Jolantje. Maar kom niet aan met kulargumenten als 'teveel tijd nodig hebben om te koken'. Of dat in de snackbar eten veel goedkoper is dan een gezonde maatlijd in elkaar draaien. En al helemaal niet voor twee mensen.
Ik zeg niet dat ik veel snack.. Maar heb wel weinig tijd soms om te koken.. En wat is per definitie een gezonde maaltijd? Veel salades?
Verse groentes? Of moet het biologisch verantwoord zijn?
Tuurlijk kan ik in een kwartier iets op tafel zetten. Maar als ik eens een dagje vrij heb wil ik wel iets lekker eten niet wat ik elke dag op mijn werk al eet, en dan mag hetbest iets duurder zijn. En uiteraard kook ik dan wel zelf.
Blijf jij maar lekker snekken, hoor Jolantje. Maar kom niet aan met kulargumenten als 'teveel tijd nodig hebben om te koken'. Of dat in de snackbar eten veel goedkoper is dan een gezonde maatlijd in elkaar draaien. En al helemaal niet voor twee mensen.
Ik zeg niet dat ik veel snack.. Maar heb wel weinig tijd soms om te koken.. En wat is per definitie een gezonde maaltijd? Veel salades?
Verse groentes? Of moet het biologisch verantwoord zijn?
Tuurlijk kan ik in een kwartier iets op tafel zetten. Maar als ik eens een dagje vrij heb wil ik wel iets lekker eten niet wat ik elke dag op mijn werk al eet, en dan mag hetbest iets duurder zijn. En uiteraard kook ik dan wel zelf.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:23
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:19:
[...]
Eh gehakt 3,50 pasta 1.10 en pastasaus 1.79...
Wauw, waar doe jij dan je boodschappen? Dat is echt reteduur! Ik kan een pasta maken voor nog geen 2,50!
Gehakt in grootverpakking, per portie 1,25 (uit de vriezer). Twee blikjes tomatenpuree: 9 cent per stuk, een ui: 10 cent, drie tenen knoflook: weinig, beetje rozemarijn, tijm en oregano: 30 cent (?), bakje champignons: 67 cent, spaghetti: 19 cent.
Ik kan niet optellen, maar dat is echt veeeeeeeeel minder.
[...]
Eh gehakt 3,50 pasta 1.10 en pastasaus 1.79...
Wauw, waar doe jij dan je boodschappen? Dat is echt reteduur! Ik kan een pasta maken voor nog geen 2,50!
Gehakt in grootverpakking, per portie 1,25 (uit de vriezer). Twee blikjes tomatenpuree: 9 cent per stuk, een ui: 10 cent, drie tenen knoflook: weinig, beetje rozemarijn, tijm en oregano: 30 cent (?), bakje champignons: 67 cent, spaghetti: 19 cent.
Ik kan niet optellen, maar dat is echt veeeeeeeeel minder.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:23
En een portie vlees per persoon hoeft toch niet meer te zijn dan ongeveer 100 gram? Wij eten met z'n tween een pakje gehakt van 250 gram ongeveer. Je kunt wel zeggen 'mijn vriend is een vleeseter' en dat zál best, maar veel vlees is superongezond en eigenlijk zou je dat niet eens dagelijks moeten eten.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:24
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:26
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:22:
[...]
Ik zeg niet dat ik veel snack.. Maar heb wel weinig tijd soms om te koken.. En wat is per definitie een gezonde maaltijd? Veel salades?
Verse groentes? Of moet het biologisch verantwoord zijn?
Tuurlijk kan ik in een kwartier iets op tafel zetten. Maar als ik eens een dagje vrij heb wil ik wel iets lekker eten niet wat ik elke dag op mijn werk al eet, en dan mag hetbest iets duurder zijn. En uiteraard kook ik dan wel zelf.Wat vind jij veel tijd dan? Als je alles in wok gooit is het zo klaar.
[...]
Ik zeg niet dat ik veel snack.. Maar heb wel weinig tijd soms om te koken.. En wat is per definitie een gezonde maaltijd? Veel salades?
Verse groentes? Of moet het biologisch verantwoord zijn?
Tuurlijk kan ik in een kwartier iets op tafel zetten. Maar als ik eens een dagje vrij heb wil ik wel iets lekker eten niet wat ik elke dag op mijn werk al eet, en dan mag hetbest iets duurder zijn. En uiteraard kook ik dan wel zelf.Wat vind jij veel tijd dan? Als je alles in wok gooit is het zo klaar.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:26
quote:willem1959 schreef op 12 augustus 2008 @ 10:22:
[...]
Ik begrijp er ook geen reet van.
Wat is er aan de hand met dat mens? Is ze getrouwd met Obelix ofzo?Ik maak altijd een grote pan eten.. Vaak onverwachts visite en om dan nee te moeten zeggen.. En wat over is gaat de vriezer in.. En 100 gr vlees per persoon?? Nou nee niet voor hem.
[...]
Ik begrijp er ook geen reet van.
Wat is er aan de hand met dat mens? Is ze getrouwd met Obelix ofzo?Ik maak altijd een grote pan eten.. Vaak onverwachts visite en om dan nee te moeten zeggen.. En wat over is gaat de vriezer in.. En 100 gr vlees per persoon?? Nou nee niet voor hem.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:27
quote:wen schreef op 12 augustus 2008 @ 10:25:
Meeltroep? Ik hou met wat ik koop niet eens rekening met de prijs, koop wat lekker is. En dan nog eet ik véél goedkoper dan jij en je vriend. Zelfde supermarkt!ik koop veel van het huismerk is gewoon lekker.. En die goedkope pasta is meeltijd niet van hardetarwe gemaakt.. Tja smaken verschillen.
Meeltroep? Ik hou met wat ik koop niet eens rekening met de prijs, koop wat lekker is. En dan nog eet ik véél goedkoper dan jij en je vriend. Zelfde supermarkt!ik koop veel van het huismerk is gewoon lekker.. En die goedkope pasta is meeltijd niet van hardetarwe gemaakt.. Tja smaken verschillen.
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:28
quote:jolantje schreef op 12 augustus 2008 @ 10:26:
[...]
Ik maak altijd een grote pan eten.. Vaak onverwachts visite en om dan nee te moeten zeggen.. En wat over is gaat de vriezer in.. En 100 gr vlees per persoon?? Nou nee niet voor hem.
100 gram of 1000 gram zit nogal een hoop tussen. Een kilo kip per dag met 2 personen slaat echt nergens op.
Zoals Eow al schreef, is ook echt hartstikke ongezond. Dat hij nog niet kakelt trouwens
[...]
Ik maak altijd een grote pan eten.. Vaak onverwachts visite en om dan nee te moeten zeggen.. En wat over is gaat de vriezer in.. En 100 gr vlees per persoon?? Nou nee niet voor hem.
100 gram of 1000 gram zit nogal een hoop tussen. Een kilo kip per dag met 2 personen slaat echt nergens op.
Zoals Eow al schreef, is ook echt hartstikke ongezond. Dat hij nog niet kakelt trouwens
dinsdag 12 augustus 2008 om 10:29
Ik heb nu een 'uitgebreid' recept voor pastasaus, gaat gehakt, tomatenblokjes, ui, knoflook, oregano en paprika in en dat is véél goedkoper dan dat spul uit de supermarkt en véél gezonder (geen zout, geen e-nummers, geen suiker). Dan maak je een dubbele hoeveelheid, de helft in de vriezer en klaar ben je.