Geld & Recht alle pijlers

Hoeveel geven jullie per maand aan boodschappen uit?

28-08-2009 20:45 263 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ben net eens aan het rekenen geweest. En alhoewel ik het wél wist dacht ik toch: "Best veel eigenlijk".



Voor ons tweetjes (baby eet tot nu toe alleen nog wat ik eet) waren we kwijt.



Mei: 342 euro

Juni: 400 euro

Juli: 370

Augustus: 350



Gemiddeld 4386 per jaar.



Wij gaan voor de grotere boodschappen altijd naar de goedkopere winkels. Aldi, Lidl of Dirk.

Maar dan ga ik toch ook minstens twee keer in de week nog naar een supermarkt in de buurt voor wat vers brood, fruit, melkproducten, groente etc.



De bedragen zijn ook inclusief af en toe een tijdschrift en de meeste drogisterij artikelen plus dat mijn vriend de grootste frutsel koning is. Lees: de bakken bij de aldi en lidl zijn leuk



Het is niet dat we willen of moeten besparen maar meer voor mijn eigen inzicht. Is dit veel of valt het juist wel mee?



http://www.nibud.nl/uitgaven/wat-kost/voeding.html
Alle reacties Link kopieren
Groenteboerin: Dat vind ik echt geld weggooien. Lijkt me smerig ook. Kaviaarshampoo gadverdamme shampoo met vislucht.

Ik koop niet echt veel luxe producten. Wel veel merkkleding. Maar je ziet dan wel dat dat vaak langer mee gaat en mooier is.

En appels snijden wij ook zelf.
quote:maxem schreef op 28 augustus 2009 @ 22:52:

Fleurtje Mensen met een kleinbudget hebben geen slechte smaak dat beweert niemand. En waarschijnlijk staat daar lekker eten op tafel. Alleen waarschijnlijk vanwege budget minder als men zou willen. Heeft niets met smaak te maken.

Ik en dochter houden erg van vis. Vaak zalm op brood of zalm bij avond eten. Als het budget wat krapper is wordt dat minder frequent als we het nu eten. Heeft niet met smaak maar met budget te maken. Iemand die vna asperges houdt en een uitkering heeft staat het denk ik minder vaak op tafel als iemand met een ruimer budget.Ja, maar je kan dus níet zeggen: wij houden van lekker eten (en er werd geïmpliceerd dat er daarom meer geld aan boodschappen werd uitgegeven WANT ze houden dus van lekker eten DUS het kan niet anders en als je minder geld uitgeeft DAN zal je ook wel niet van lekker eten houden. Zo kwam het althans bij mij over)
Mja, wij kunnen het gewoon op de een of andere manier niet meer met minder. Vroegah toen wij nog op zwart zaad zaten ( nu hebben we ook nog steeds de geldboom niet gevonden, maar kunnen iig gewoon normaal leven) moesten wij van minder dan 50 euro in de week eten met 3 kinderen. Tegenwoordig geef ik een dikke vette 100 euro in de week uit, en dat is nog ex de tussendoor boodschapjes, die ook wel gauw oplopen. En ook ex de kopjes koffie hier en daar, het ijsje en het broodje etc etc.

Ik denk dat we toch wel kleine 800 euro in de maand kwijt zijn aan food en nonfood voor het hele gezin bestaande uit 5 personen. Ik reken ook de extraatjes etc dan mee, maar dan nog. Boodschappen alleen zou rond de 600 euro zijn schat ik in. En dan ben ik héél eerlijk en rond ik nog niet eens af naar boven. We hebben een gemiddeld inkomen, en ik maak er een sport van om voor zo weinig mogelijk geld zo veel mogelijk te krijgen. Dus een rondje extra fietsen voor goed wasmiddel ( ik ben ariel fan) voor de helft te krijgen vind ik geen enkel probleem. en merkkleding voor de kids vind ik in elke denkbaar hoek en spelonk van deze aardkloot en ben zodoende aan het creme de la creme maar een paar enkele plakken wortels kwijt. Moet ook wel, de rest wordt opgegeten

Gelukkig wonen we niet zo duur en is de auto afbetaald. En ja, eten vinden wij HEEL belangrijk. Goed en lekker en veel puur eten is ons best wat waard. Ik koop veel biologisch en we zijn overwegend vegetarisch. Ook draagt de jongste nog luiers snachts, en zijn ze deels koemelkallergisch waardoor ik toch wel redelijk wat soja producten moet aanschaffen elke maand, dat tikt ook wel aan....
Alle reacties Link kopieren
Iedere week neem ik mij weer voor om eens een beetje op te letten als ik boodschappen doe, maar ik kom nooit uit met minder dan 150 euro per week. Soms zit ik tegen de 200. We zijn met 2 volwassenen en 2 kinderen.
Fieuw, ik ben niet de enige die wel eens zich de rambam schrikt van 150 euro bij de kassa van de appie

( Wij hebben overigens 3 kids die goed en veel kunnen kanen, net als papa en mama overigens )
Alle reacties Link kopieren
Voor mijzelf heb ik E 120,- per maand gebudgetteerd, incl. schoonmaakmiddelen, toiletartikelen, e.d. en dat is goed te doen, al ben ik wel heel alert op aanbiedingen e.d.
Alle reacties Link kopieren
2 volwassenen en een poes: 250-300 euro per maand.



Shampo-tandpasta-deo krijg ik op mijn werk, net als alle schoonmaakmiddelen, dus dat scheelt.

Wijn krijg ik van een familielid die in die handel zit.



Wij houden dus genoeg over om lekker bij de Ah boodschappen te doen. Ik vind dat gewoon de fijnste winkel waar ze bijna alles hebben en een goeie kwaliteit.



Heb ook een tijd gekocht bij Aldi en Lidl, maar dan kocht ik veel te veel omdat het zo goedkoop was. Kwam erop neer dat ik dan ook zoveel weg kon gooien wat bedorven was of over de datum.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben gemiddeld 335 euro per maand uitgegeven aan boodschappen van januari tot en met juli, ik hou een huishoudboekje bij in excel, vandaar dat ik het zo precies weet. We zijn met z'n vieren, 2 volwassenen en 2 pubers waarvan de pubers wel 2 weekenden per maand en 2 dagen per week bij hun vader zijn. Ik vind sommige bedragen die mensen wel erg hoog hoor. Boodschappen doe ik bij de vomar, voor sommige dingen ga ik naar de Aldi, 1x per 2 weken of zo. Het duurt daar inderdaad vaak langer bij de kassa, maar ik stel me daarop in en erger me er niet aan. Soms haal ik ook wel eens dingen bij Appie Heijn. Wij eten overigens altijd goed. Roken doen we niet, we drinken af en toe een supermarktwijntje. Frisdrank koop ik niet, de kinderen drinken limonade of ijsthee. Brood voor ons zelf koop ik bij de bakker, die heeft zulk lekker brood daar kan geen supermarkt brood tegen op. Brood voor de kinderen komt bij de Aldi vandaan, ze lusten geen brood van de bakker, handig voor het budget. Ik let wel op aanbiedingen en zo, maar bezuinig niet echt op eten. We eten gewoon elke dag vlees, veel pasta en wokgerechten. Heel veel fruit koop ik niet, ik ben zo ongeveer de enige die het eet. Soms eten we verse groenten, soms trek ik een potje open. Als je niet echt op geld hoeft te letten kan ik me voorstellen dat je veel luxe (kant en klaar) dingen bij Appie koopt, maar dan nog vraag ik me af hoe je met 2 personen 1000 euro per maand kwijt kunt zijn aan boodschappen. Ik heb dat budget ook gewoon niet voor boodschappen. De vaste lasten moeten ook betaald worden en het liefst moet er ook nog wat gespaard worden.
Alle reacties Link kopieren
+/- 80 euro per week, dat is voor mij, 4 kinderen en een poes. incl toiletartikelen, wasmiddel, alles dus. (en ik rook ook nog )
Alle reacties Link kopieren
Mijn boodschappenbudget is 450 euro (inclusief schoonmaakmiddelen, exclusief benzinegeld) voor 2 personen en 2 katten. Meestal neem ik 400 euro contact op en stop iedere week 100 euro in een aparte boodschappen portemonnee. De 50 euro laat ik eerst staan. Houden we dat over, dan kan het naar de spaarrekening.



2 jaar geleden gaf ik per maand ruim 200 euro meer uit aan boodschappen, inderdaad omdat ik vaak pinde. Ben er zelf van geschrokken en heb dit budget nu vastgesteld. En het geld dat over is zetten we op de spaarrekening.



We doen de meeste boodschappen bij de AH. We gebruiken veel A-merken en die hebben de goedkopere supermarkten niet. Ik vind AH trouwens niet duur, want ik heb bepaalde producten vergeleken en daarmee was Aldi duurder dan de AH (bijvoorbeeld houdbare melk, een zak winterpenen). Goedkope pastasauzen e.d. vind ik niet lekker, dus die kopen we toch A-merk. En zo zijn er meer dingen (kaas en salami vond ik bijvoorbeeld bij de Aldi echt heel vies).



Ik gebruik geen duur vlees (varkenshaas, biefstuk) maar kies goedkopere varianten zoals rundergehakt en kip of vis. Of we kopen een vleesvervanger of ik kook een keer vegetarisch.



Het zou ongetwijfeld goedkoper kunnen, maar we houden wel van een glaasje wijn bij het eten en iets lekkers op zijn tijd, dus dat schaffen we ook aan. Brood komt veel van de warme bakker, want dat vinden we het lekkerst.



De hamsterweken van AH zijn een uitkomst. Ik heb 16 pakken Gourmet voor de katten gekocht, waarvan je gewoon de helft kado kreeg! Voor ruim 4 maanden kattevoer. Bedankt Albert!
Tja, wij drinken wél frisdranken, en hebben wat lekkers, een wijntje van gemiddelde prijs, en altijd wel iets van hapjes etc in huis. Dat is idd een keuze. Ik vind goed brood ook belangrijk, maar bij de Appie hébben ze dat gelukkig ook vind ik. Soms ga ik naar de bakker hier, maar die zijn toch nog iets duurder en eigenlijk proef ik geen verschil kwa kwaliteit ofzo, dus daarom koop ik brood meestal gewoon bij de supermarkt. Maar in geen geval bij de Aldi of Lidl, dat fabrieksbrood vind ik echt om te huilen zo ranzig. Kijk als je niet meer geld te besteden hebt, zoals wij een poosje geleden, dan heb je niet zoveel te kiezen. Toen gingen we zelfs vaak na acht uur bij de lidl staan voor gratis brood van die dag. Ja echt! Maar als je er tosties of wentelteefjes van maakt, valt het allemaal best wel mee.



De kids nemen hier standaard 2 of 3 pakjes drinken mee pp, géén bekers na ettelijke heftige lek incidenten begin ik daar dus niet meer aan, ik ben er klaar mee. Ook krijgen ze een ligakoek of iets in die strekking mee naar school.



Ikzelf ben grootverbruiker van lekkere mueslie en biologische kwark enzo. Natuurlijk kan ik ook best zonder, maar dat wil ik niet en zolang we het kunnen missen, zal ik het blijven doen ook.



Ik kan wel slecht tegen weggooien trouwens. Ik koop dan ook gelukkig nooit dingen als vleeswaren, want als ik zie hoeveel daar om me heen van weggegooid wordt, dan kan ik daar best van schrikken.



Vers fruit en verse groentes doe ik wél altijd. Ik ben erg van het koken, ook met verse vis bijv, daar kan ik echt van genieten. Jammergenoeg zijn pure ingredienten en verse kruiden etc vaak wel wat duurder, maar ik heb het er graag voor over.



Vandaag bij de Appie rekende ik 112,03 af. Ik heb alles weer in huis. Brood, drinken, wijntje, hapjes, groentes en fruit, aardappels, pasta, rijst, couscous en benodigheden, schoolkoekjes, pakjes sap, melk, koffie, wasmiddel ( was in de aanbieding) en heel veel dubbelfris eigenmerk want het was 2 halen 1 betalen. Evenals de pizza's die ik heb ingeslagen en het wasmiddel dus, snoepjes en zo nog het en en ander. Omdat het dus 2 voor de prijs van 1 is, koop je ook sneller meer, dan wel. Maar dan ben je ook weer voor eventjes klaar, dat dan weer wel.
Oh ja kocht ook nog konijnenvoer, stro en hooi en afwasmachine blokjes.
Alle reacties Link kopieren
Ik was nu 85 euro kwijt voor 2 personen een hele week eten.

Grofweg, 10 pakjes goedemorgendrink, 4 liter volle melk en 6 bekers citroenyoghurt. Dit alles werkt mijn vriend weg.

Dan nog eten voor ongeveer de hele week.



Weinig hapjes en chippies en snoepies.
Wij (man en ik) geven gemiddeld zo'n 60 euro per week uit aan boodschappen, wat neerkomt op ongeveer 260 euro per maand. We doen de boodschappen bij AH; alleen voor deo e.d. wil ik nog wel eens naar Kruidvat gaan.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn een gezin van 2 volwassenen en 3 kinderen (lees 5, 7, 9) . Per week zijn we ongeveer een 120 euro kwijt aan boodschappen, incl. waspoeder e.d. Dus zo'n 480 euro per maand. (afgerond 500)



Ik haal meestal op maandag de 'grote boodschappen' voor ongeveer 90 euro bij de C-1000.



De andere 30 is voor het weekend met lekkere dingetjes en wat verse groenten/fruit.



Wat ik koop is vaak vegetarisch, of biologisch. Verder koop ik eigenlijk wel vaak merkspul, dus weinig huismerk.



Ik heb geen zin om alle aanbiedingen te volgen, dus koop ik eigenlijk alleen waar ik zin in heb. Wel wil ik voor waspoeder eens ergens anders kijken,mocht er een aanbieding zijn.



.
Alle reacties Link kopieren
oja, brood haal ik bij de bakker, zo'n 4 per week gaan hier door, volgens mij kost dat nog een euro of 8.
Alle reacties Link kopieren
Oeps, ik doe ergens denk ik érg iets fout..... Veel bedragen die ik hier lees voor 2 en/of 2 huisdier of 2/baby overstijg ik ruim in m'n eentje.
Alle reacties Link kopieren
Maar in verhouding is een eenpersoonshuishouden altijd duurder uit.



Ik merk ook dat veel produkten per 2 verpakt zijn, terwijl we met vijf zijn. Van vlees/vegaburger haal ik er meestal 4 van, 2 hele voor volwassen en die andere 2 verdeel ik onder de 3 kids.
Alle reacties Link kopieren
Voor 1 persoon zit ik op ongeveer 170 per maand.
Alle reacties Link kopieren
quote:gussie schreef op 29 augustus 2009 @ 16:16:

Wij zijn een gezin van 2 volwassenen en 3 kinderen (lees 5, 7, 9) . Per week zijn we ongeveer een 120 euro kwijt aan boodschappen, incl. waspoeder e.d. Dus zo'n 480 euro per maand. (afgerond 500)



Nou dan doe ik iets heel erg verkeerd blijkbaar, want ik woon alleen & geef zo'n 100 euro per week uit aan dagelijkse boodschappen. Nu moet ik toegeven dat ik nergens op let & koop waar ik zin in heb. Op kassabonnetjes kijk ik zelden. Ik eet geen vlees & rook niet: daar kan het dus niet aan liggen...

Wel hou ik van lekker !! Grote Griekse groene olijven gevuld met amandel, geroosterde aubergine in olie, verse pasta, dure sapjes etc. Verder koop ik regelmatig biologische dingen & gooi ik (stom genoeg) ook best veel eten weg...
Some cause happiness wherever they go, others whenever they go. (Oscar Wilde)
Alle reacties Link kopieren
Arkouda, dat vind ik idd best veel. Wij eten vlees en aardapelen biologisch. Groenten niet, want die van bio-broccolietjes hebben wij er wel minstens 5 nodig. Van de 'gewone' maar 2 of als ze wel klein zijn 3.



Als we vlees eten doen we niet zoveel. Voor een pasta gebruik ik zo'n 250/300 gram rundergehakt. Vroeger deed ik vaak wel een pond, maar ik merk dat het met minder net zo lekker is.



Zo'n 4 keer per week eten wij hollandse pot, dwz aardappelen, groente en vlees, of een stamppot. Daarnaast 1 keer rijst/pasta met veel groenten, en 1 keer per week een hartige taart oid en 1 keer een soepje (je raad het al, op zondag )



Jij bent mss veel geld kwijt aan de luxe lekkernijen, maar als je het kunt betalen, ach waarom ook niet.



Op zich kunnen wij nog wel goedkoper denk ik, maar ik vind de meeste aldi dingen niet zo lekker, en ik heb het idee dat ze de vitaminen eruit hebben gehaald en vervangen hebben door suiker/vet.



Ik vind een kleine 500 euro best een mooi bedrag voor 5 personen, ga daar dus ook niet op bezuinigen.
Alle reacties Link kopieren
quote:gussie schreef op 29 augustus 2009 @ 19:46:

Wij eten vlees en aardapelen biologisch. Groenten niet, want van die bio-broccolietjes hebben wij er wel minstens 5 nodig. Ik eet ook lang niet alles biologisch hoor. Als ik bij de Appie sta & de bio komkommers er niet uitzien, dan pak ik gewoon een mooi perfect uitziend bespoten exemplaar. In de jaren 50 spoten ze overal een lading DDT overheen & dat heeft de mensheid ook overleefd toch...



Op zich kunnen wij nog wel goedkoper denk ik, maar ik vind de meeste aldi dingen niet zo lekker, en ik heb het idee dat ze de vitaminen eruit hebben gehaald en vervangen hebben door suiker/vet. Ik vind de Aldi zo deprimerend! Ik woon in Amsterdam in een buurt met veel winkels & ben wel eens per ongeluk een Aldi binnengelopen. Ze hebben van die megagrote winkelwagens, maar niks om erin te doen. Ik kan mijn geld daar echt niet kwijt..



Ik vind een kleine 500 euro best een mooi bedrag voor 5 personen, ga daar dus ook niet op bezuinigen. Groot gelijk.
Some cause happiness wherever they go, others whenever they go. (Oscar Wilde)
Alle reacties Link kopieren
Per maand zijn wij zo'n 500/600 kwijt aan de boodschappen. 2 volwassenen en 1 kind (2). Ik haal al mijn boodschappen bij de AH, en vrijwel alle groente en fruit biologisch. We eten toch zeker wel 1 keer in de week vis, en als je dat vers haalt ben je voor 2 pers. al snel 10-15 euro kwijt voor een stuk vis. Dus dat tikt lekker aan.
...
Alle reacties Link kopieren
Ik haal tegenwoordig 2x per week boodschappen bij de AH,tussen de 800/1000 euro per maand voor 2 volwassenen en 2 pubers.Veel biologisch en veel voorgesneden (wok)groenten,voorgeschilde krielaardappels ed.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn rond de 200 euro per maand kwijt aan boodschappen.

We zijn met 2 en hebben een hond.



Ik vind tegen de 400 euro voor 2 pers echt ontzettend veel!! Dat kan echt wel minder!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven