Geld & Recht alle pijlers

Hoeveel geven jullie per maand aan boodschappen uit?

28-08-2009 20:45 263 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ben net eens aan het rekenen geweest. En alhoewel ik het wél wist dacht ik toch: "Best veel eigenlijk".



Voor ons tweetjes (baby eet tot nu toe alleen nog wat ik eet) waren we kwijt.



Mei: 342 euro

Juni: 400 euro

Juli: 370

Augustus: 350



Gemiddeld 4386 per jaar.



Wij gaan voor de grotere boodschappen altijd naar de goedkopere winkels. Aldi, Lidl of Dirk.

Maar dan ga ik toch ook minstens twee keer in de week nog naar een supermarkt in de buurt voor wat vers brood, fruit, melkproducten, groente etc.



De bedragen zijn ook inclusief af en toe een tijdschrift en de meeste drogisterij artikelen plus dat mijn vriend de grootste frutsel koning is. Lees: de bakken bij de aldi en lidl zijn leuk



Het is niet dat we willen of moeten besparen maar meer voor mijn eigen inzicht. Is dit veel of valt het juist wel mee?



http://www.nibud.nl/uitgaven/wat-kost/voeding.html
400 euro per maand, met 2 personen. Boodschappen halen we voornamelijk bij de AH, soms voor wat specifieke dingen naar de Aldi.
Alle reacties Link kopieren
Wat eten opvallend veel mensen biologisch zeg.
Alle reacties Link kopieren
quote:liefmeisje86 schreef op 30 augustus 2009 @ 17:49:

Ik vind tegen de 400 euro voor 2 pers echt ontzettend veel!! Dat kan echt wel minder!Want? Dat mag iedereen toch zelf weten? Het kan inderdaad minder, maar niet iedereen wil en hoeft op voedsel te bezuinigen.
...
Alle reacties Link kopieren
quote:queenie1 schreef op 30 augustus 2009 @ 18:06:

[...]





Want? Dat mag iedereen toch zelf weten? Het kan inderdaad minder, maar niet iedereen wil en hoeft op voedsel te bezuinigen.



Ik zeg alleen dat het minder kan, niet dat het moet

Goed lezen is ook best moeilijk!
Alle reacties Link kopieren
quote:liefmeisje86 schreef op 30 augustus 2009 @ 18:27:

[...]





Ik zeg alleen dat het minder kan, niet dat het moet

Goed lezen is ook best moeilijk!Met al je uitroeptekens en je formulering doe je alsof het belachelijk is.
...
Alle reacties Link kopieren
quote:queenie1 schreef op 30 augustus 2009 @ 18:29:

[...]





Met al je uitroeptekens en je formulering doe je alsof het belachelijk is.je hebt gelijk, er uitte wat frustratie uit..Als je het kan betalen, waarom niet?
Alle reacties Link kopieren
Wij geven met een gezin bestaande uit 2 volwassenen en 4 kinderen (leeftijd 0t/m6) gemiddeld ¤100,- per week aan de boodschappen uit. Soms wel iets meer, als we wasmiddelen e.d. inslaan (doe ik vaak in 't voren). Tel daarbij nog luiers op voor 2 kinderen, ongeveer ¤32,00 per maand en 1x in de zoveel tijd nog toiletartikelen. Zitten we maandelijks dus op ¤500,- euro.

We doen de grote boodschappen bij de Deen, maar sinds kort heb ik de Lidl ontdekt en nu kunnen we voor nog minder per week boodschappen doen.
Whatever, I do what I want
Alle reacties Link kopieren
Ik (alleenstaand) geef maandelijks aan boodschappen ca. 140 euro uit. Maar meestal wat minder (kom zo op een normale week aan ca. 30 euro boodschappen).



Struin wel de AH, Nettorama, Em-Té, Lidl, Aldi en Kruidvat af voor kortingen/aanbiedingen (voor oa. was- en schoonmaakmiddelen, vlees, groente en fruit). En koop doorgaans met name bij Lidl en Nettorama (bij NR wel merkproducten).



Ik eet sowieso minstens 6 dagen per week aardappels (of rijst) groente en vlees. (Groente vers of uit de diepvries, maar wel uit de aanbieding; idem geldt voor vlees.)
Alle reacties Link kopieren
Het blijft een leuk onderwerp.....

Wij zijn momenteel met 2 volwassenen en de 1e uk wordt hopelijk bijna geboren.....

Ik doe voornamelijk de boodschappen, gemiddeld 3 x per week denk ik, nu soms om de dag omdat ik met verlof ben. AH zit op 1/2 min lopen, Deen op 2 min fietsen.



Wij geven gemiddeld 300 euro per maand uit aan boodschappen, dit is inclusief kattenvoer voor 1 kat.

Ik merk dat ik zelf erg gevoelig ben voor de presentatie in een winkel. AH is daar een kei in bij ons. Deen is ook geen probleem. Waar wij ( lees ik ) op kan besparen is voornamelijk tijdschriften. Ik denk dat daar zeker 30 euro per maand naar uit gaat. Ik merk ook dat ik gevoelig ben voor A merken, feitelijk slaat het ws nergens op maar het ziet er net even lekkerder / aantrekkelijker uit, en tja dan ga ik overstag.

Net nog; diepvrieszalm van euroshopper of van ah huismerk. Toch maar die duurdere gekozen van het huismerk, puur vanwege de verpakking. Die nog duurdere vond ik net even te prijzig voor in een ovengerecht en voor diepvrieszalm....



We hebben een eigen moestuin, dit jaar voor het eerst en dat loont zeker, nu al denk ik ruim 1 maand geen groente en zeker al een paar maanden geen aardbeien meer gekocht. Oja, wel paprika's ed maar geen sla / andijvie / courgette / ui / prei / wortelen......We eten niet dagelijks vlees.....



Ik word kriegel van winkels als Lidl / Kruidvat / Aldi. Het ziet er onaantrekkelijk uit en bij ons in de buurt vind ik het personeel zeer onvriendelijk. Ik moet er wel bijzeggen dat het voor ons op dit moment nog geen noodzaak is om te besparen op de boodschappen.

Ik wil wel besparen, alleen al om het feit dat ik veel impuls aankopen doe. We snaaien veel te veel, hihi....Ik doe af en toe een poging. Wekelijks een bedrag contant in m'n knip / 1x pw boodschappen alleen bij Deen. Maar er zit geen echt moeten achter....met andere woorden; onvoldoende discipline.



Straks met de kleine uk hoop ik wat meer structuur te kunnen aanbrengen in mijn boodschappenpatroon en bv 1x per week boodschappen te kunnen doen. De AH is bij ons slecht vwb brood en groente. Deen is wel super....

Misschien krijg ik wat discipline van dit topic, hihi.....
Alle reacties Link kopieren
Oja, toiletartikelen die standaart gebruikt worden kopen we ook bij de supermarkt. Aanbiedingen bij een drogist....
Alle reacties Link kopieren
quote:liefmeisje86 schreef op 30 augustus 2009 @ 17:49:

Wij zijn rond de 200 euro per maand kwijt aan boodschappen.

We zijn met 2 en hebben een hond.



Ik vind tegen de 400 euro voor 2 pers echt ontzettend veel!! Dat kan echt wel minder!Eens met de opmerkingen van Queenie. Natuurlijk kan het minder. Maar als ik dat nu niet wil???
Wij geven met z'n 2en 150 euro per maand uit aan boodschappen, incl wasmiddel,deo enz



Ik ga 1x per maand naar de Lidl en Aldi.



En verder naar C100, AH of Super de Boer,ligt

eraan wie de meeste aanbiedingen heeft.

Ik eet ook meestal die week de dingen die in de aanbieding zijn. Maar vlees eet ik altijd van de AH
Ooh en voor de huisdieren ( 3 ratjes, 2 chinchilla's en 1 hamster) wordt er maandelijks ook nog zo'n 75 euro uitgegeven aan voer, snoepjes, hooi, bodembedekking en speelgoed. Jaha, als ik luxe leef dan mijn dieren ook.

Ratjes krijgen voer van 12 euro per zak, chinnies ook, hammie is iets goedkoper ( 8 euro per zak)
Alle reacties Link kopieren
quote:ElleMichelle schreef op 30 augustus 2009 @ 14:05:

Ik haal tegenwoordig 2x per week boodschappen bij de AH,tussen de 800/1000 euro per maand voor 2 volwassenen en 2 pubers.Veel biologisch en veel voorgesneden (wok)groenten,voorgeschilde krielaardappels ed.



Jeetje dit is wel heel erg veel.

Maar als je het geld hebt en je hebt het er voor over waarom niet.

Ik vind het zelf zonde om zoveel geld aan boodschappen uit te geven.

Wij zijn gemiddeld 240-270 per maand kwijt aan boodschappen.
Alle reacties Link kopieren
quote:sharry schreef op 01 september 2009 @ 13:52:

[...]





Jeetje dit is wel heel erg veel.

Maar als je het geld hebt en je hebt het er voor over waarom niet.

Ik vind het zelf zonde om zoveel geld aan boodschappen uit te geven.

Wij zijn gemiddeld 240-270 per maand kwijt aan boodschappen.Ik vind het ook behoorlijk maar ieder zijn ding...de ene koopt een mercedes de ander houdt van het goede leven qua eten en drinken.
De beste stuurlui, zitten op het Viva forum.
Wij zijn met 2 personen plm 500 euro per maand kwijt. Eten heel veel groente en fruit, en als we vlees eten dan van de biologische slager (max 2 x p week). Is aan de hoge kant denk ik ja. Maar we kunnen het missen en vinden eten zeer belangrijk allebei.
Alle reacties Link kopieren
Als je met zijn tweeën voor 200 euro per maand boodschappen doet, betwijfel ik of je wel voldoende gezond en afwisselend eet. Alleen aan verse groente en fruit zijn wij al meer dan 200 euro kwijt.



Hier zo'n 1000 euro per maand voor 2 volwassenen, en 3 kleine kinderen (baby, peuter en kleuter. Zeker de oudste eet erg goed, dus volwassen porties). Als we veel bezoek hebben, soms zelfs veel meer.



We kopen helemaal geen uitzonderlijke of heel luxe dingen, eten en koken echter wel graag en kopen nagenoeg altijd vers en heel veel biologisch. We eten heel vaak vegetarisch, misschien 2, soms 3 keer per week vlees of vis, maar dan wel iets fatsoenlijks, doorgaans gehaald bij visboer of biologische slager. Brood en patisserie bij de bakker.

We halen keurig één keer per week de grote boodschappen bij de supermarkt, daarnaast misschien nog één of -zelden- twee keer naar de winkel voor een paar last minute dingetjes. Verder dus alleen nog de bakker (dagelijks), slager en visboer hooguit één keer per week, en gemiddeld 2 keer per week naar biomarkt en turkse groentenboer voor groente, fruit en verse kruiden.



Ik kijk echt wel naar prijzen en bij interessante aanbiedingen sla ik meestal een vooraadje in, maar desondanks geven we dus (meer dan) 1000 euro per maand uit. Tja..
Alle reacties Link kopieren
quote:liefmeisje86 schreef op 30 augustus 2009 @ 17:49:

Wij zijn rond de 200 euro per maand kwijt aan boodschappen.

We zijn met 2 en hebben een hond.



Ik vind tegen de 400 euro voor 2 pers echt ontzettend veel!! Dat kan echt wel minder!

Ik denk eerder dat jij het zuinig aan doet. Volgens het Nibud kost voeding gemiddeld 11,70 per dag voor een gemengd tweepersoons huishouden. Dat is per maand 362,70. Vierhonderd euro is dus heel reeël, als je jezelf bijvoorbeeld in de weekeinden wat luxe permitteert.



Ik denk dat ik in mijn eentje makkelijk 250 euro per maand uitgeef aan (lekker!) eten.
Alle reacties Link kopieren
quote:wankelevenwicht schreef op 01 september 2009 @ 17:47:

[...]



Ik denk eerder dat jij het zuinig aan doet. Volgens het Nibud kost voeding gemiddeld 11,70 per dag voor een gemengd tweepersoons huishouden. Dat is per maand 362,70. Vierhonderd euro is dus heel reeël, als je jezelf bijvoorbeeld in de weekeinden wat luxe permitteert.



Inderdaad. En het richtbedrag van het Nibud is ook nog eens gebaseerd op slechts 3 maaltijden plus 2 tussendoortjes per dag (de richtlijn van het voedingscentrum). Zaken als lekkere hapjes, bier, wijn, frisdrank e.d. zitten daar dus nog niet in. En dit bedrag behelst dus ook niet alle nonfood-waren zoals alle drogisterij-artikelen, de producten voor was en schoonmaak, wc-papier e.d. En dat is doorgaans ook een forse kostenpost.
Alle reacties Link kopieren
Ik vraag me af of bijv. winkelen bij de Aldi/Lidl zoveel scheelt. Ik was gisteren toevallig eens bij de Aldi. Inderdaad qua versproducten (groente/fruit) scheelde het wel. Maar als ik dan kijk naar bijv. de houdbare melk, kaas, verse melk/yoghurt/karnemelk etc. dan scheelt dat niets met bijv. Euroshopper/Zaanse Hoeve van de AH. Waarom dan toch weer extra naar een aparte winkel, waar vaak de rijen langer zijn....(tenminste bij ons....)
Alle reacties Link kopieren
Ik vind 50 euro per week helemaal niet weinig voor 2 pers.

Ook komen we niets tekort. Ik eet juist gezonder nu en merk dat ik geld overhoud.

Ik let op seizoensgroente en vlees in de aanbieding of gewoon geen vlees. Fruit eten we iedere dag, maar ik kan ook fruit eten op mijn werk. Wij eten dus gezond.

Man eet geen ontbijt, in het weekend hebben we wel lekkere dingen in huis dus we komen niets te kort.



Maar ieder zijn budget. Wij kunnen ook meer uitgeven, maar vind het zo'n zonde, geef het liever uit aan andere dingen. Zo is de een en de ander vind zuiniger met eten geen goed idee.

soms gaan we er over heen hoor, als we eters krijgen of jarig zijn.
Alle reacties Link kopieren
Waar je denk ik ook naar moet kijken is naar hoe veel je thuis bent. Ik ben nu met zwangerschapsverlof en ja, dan geef ik dus meer uit aan boodschappen, maar heel wat minder aan lunch op mijn werk.



Als je bv. met 3 kinderen de hele week thuis bent is het helemaal een ander verhaal als dat met diezelfde 3 kinderen bv. 3 dagen in de week werkt (dus 3 dagen in ieder geval de lunch en tussendoortjes op de creche/school/werk hebt).



Ik heb geen idee hoeveel wij precies uitgeven aan boodschappen maar ik gok met 2 volwassenen en een kind (van 2 die wel heel goed eet) zo'n 600 euro. We doen bijna iedere dag boodschappen. Ik ben de enige die af en toe voor 2 dagen eten haalt, manlief vertikt dat gewoon...
Ik zat op ca. 75 euro per week (1 persoon) maar sinds ik aan de lijn doe zit ik nog maar op ca. 30-40 euro in de week. Scheelt echt zo veel als je de helft minder eet en minder snaai koopt.
Alle reacties Link kopieren
Bij ons zou het ook heel veel geld schelen als we zouden lijnen. Helaas worden manlief en ik tot nu toe allebei niet dik van het snaaigedrag dus we hebben ook nog niet de discipline gevonden om te minderen, hihi......

Het argument dat het gezonder is werkt bij ons maar heel af en toe omdat we buiten het snaaien om wel voldoende gezond eten....

Gisteren weekboodschappen gehaald voor 2 personen. 35 euro bij de supermarkt. Nog 15 euro bij de slager.

Ga kijken of we / ik dit vol kunnen houden. Ik denk zolang ik maar het lijstje maak het redelijk lukt....
Alle reacties Link kopieren
Bij ons zou het erg schelen als ik minder vaak voor losse boodschappen ging, we zijn rond de 150 a 200 kwijt p. maand met 2 personen..

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven