![](/styles/viva/public/images/pijler_images/150x150rounded/icons-150x150-geld&recht-01.png)
Hoeveel geven jullie per maand aan boodschappen uit?
vrijdag 28 augustus 2009 om 20:45
Ben net eens aan het rekenen geweest. En alhoewel ik het wél wist dacht ik toch: "Best veel eigenlijk".
Voor ons tweetjes (baby eet tot nu toe alleen nog wat ik eet) waren we kwijt.
Mei: 342 euro
Juni: 400 euro
Juli: 370
Augustus: 350
Gemiddeld 4386 per jaar.
Wij gaan voor de grotere boodschappen altijd naar de goedkopere winkels. Aldi, Lidl of Dirk.
Maar dan ga ik toch ook minstens twee keer in de week nog naar een supermarkt in de buurt voor wat vers brood, fruit, melkproducten, groente etc.
De bedragen zijn ook inclusief af en toe een tijdschrift en de meeste drogisterij artikelen plus dat mijn vriend de grootste frutsel koning is. Lees: de bakken bij de aldi en lidl zijn leuk
Het is niet dat we willen of moeten besparen maar meer voor mijn eigen inzicht. Is dit veel of valt het juist wel mee?
http://www.nibud.nl/uitgaven/wat-kost/voeding.html
Voor ons tweetjes (baby eet tot nu toe alleen nog wat ik eet) waren we kwijt.
Mei: 342 euro
Juni: 400 euro
Juli: 370
Augustus: 350
Gemiddeld 4386 per jaar.
Wij gaan voor de grotere boodschappen altijd naar de goedkopere winkels. Aldi, Lidl of Dirk.
Maar dan ga ik toch ook minstens twee keer in de week nog naar een supermarkt in de buurt voor wat vers brood, fruit, melkproducten, groente etc.
De bedragen zijn ook inclusief af en toe een tijdschrift en de meeste drogisterij artikelen plus dat mijn vriend de grootste frutsel koning is. Lees: de bakken bij de aldi en lidl zijn leuk
Het is niet dat we willen of moeten besparen maar meer voor mijn eigen inzicht. Is dit veel of valt het juist wel mee?
http://www.nibud.nl/uitgaven/wat-kost/voeding.html
zaterdag 19 september 2009 om 15:59
quote:Cetera schreef op 19 september 2009 @ 15:16:
Ik woon samen met mijn vriend. Samen geven we 120 euro per maand uit aan boodschappen.. Ik vind dat we het best goed doen
Dat is 4 euro per dag. Jullie eten drie maaltijden en wat tussendoortjes voor 2 euro per persoon per dag? Dat kan ik me niet voorstellen.
Of eten jullie alleen popcorn?
Ik woon samen met mijn vriend. Samen geven we 120 euro per maand uit aan boodschappen.. Ik vind dat we het best goed doen
Dat is 4 euro per dag. Jullie eten drie maaltijden en wat tussendoortjes voor 2 euro per persoon per dag? Dat kan ik me niet voorstellen.
Of eten jullie alleen popcorn?
zaterdag 19 september 2009 om 16:52
Ik vind dat wij veel geld kwijt zijn aan boodschappen. Wij zijn met 7 personen (2 volwassenen, 3 tieners en 2 kleintjes) en zijn rond de 1400 euro per maand kwijt. En dan nog heb ik niet het idee dat er altijd maar van alles in huis is. Dat bedrag is inclusief schoonmaakmiddelen en eten voor de katten, maar exclusief drogisterij-artikelen.
Wij doen dagelijks boodschappen, eigenlijk voornamelijk omdat AH om de hoek zit en wij nooit vantevoren kunnen bedenken wat we over een paar dagen willen eten, maar ik denk dat het budgettechnisch een stuk handiger is om maar 1 keer per week boodschappen te doen. Ga ik toch eens proberen.
Wij doen dagelijks boodschappen, eigenlijk voornamelijk omdat AH om de hoek zit en wij nooit vantevoren kunnen bedenken wat we over een paar dagen willen eten, maar ik denk dat het budgettechnisch een stuk handiger is om maar 1 keer per week boodschappen te doen. Ga ik toch eens proberen.
.
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zaterdag 19 september 2009 om 17:12
Mariannas, is thuis laten bezorgen door Appie een idee? Ik doe dit 1x per week, is heel overzichtelijk qua kosten en heel gemakkelijk. Bovendien grijp ik nooit mis, want koop vaak van die grootverpakkingen vlees om in te vriezen en sowiesa qua houdbare producten (pasta etc) kun je enorm veel tegelijk inslaan.
Hoef eigenlijk nooit naar de supermarkt om nog iets te kopen wat ik niet in huis heb, behalve voor fruit en groente en vers brood (biologisch, en Appie heeft niet alles wat ik hebben wil). Het lijkt misschien duur maar als je dagelijks boodschappen doet neem je vaak meer mee dan gepland en vaak ga je ook met de auto.
Dus in verhouding ben je mi goedkoper uit door thuis laten bezorgen.
Hoef eigenlijk nooit naar de supermarkt om nog iets te kopen wat ik niet in huis heb, behalve voor fruit en groente en vers brood (biologisch, en Appie heeft niet alles wat ik hebben wil). Het lijkt misschien duur maar als je dagelijks boodschappen doet neem je vaak meer mee dan gepland en vaak ga je ook met de auto.
Dus in verhouding ben je mi goedkoper uit door thuis laten bezorgen.
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zaterdag 19 september 2009 om 19:15
Ik (twee volwassenen en 1 kind) geven aan de AH elke week zo'n 80 euro uit (en wanneer nodig ook afwasmiddel, wasmiddel, tandpasta etc) maar dat is dus niet wekelijks. De bezorgkosten zitten hierbij inbegrepen. Mijn kasten zitten vol en de vriezer ook en dus grijp ik nooit mis.
Daarnaast zo'n 15-20 euro per week aan groenten en fruit en 10 euro aan brood (vries ik in). Vind het ook veel geld, maar daarvoor eten we elke dag vers en lekker. Ik wil niet op eten besparen, dan liever op kleding en andere zaken.
Daarnaast zo'n 15-20 euro per week aan groenten en fruit en 10 euro aan brood (vries ik in). Vind het ook veel geld, maar daarvoor eten we elke dag vers en lekker. Ik wil niet op eten besparen, dan liever op kleding en andere zaken.
zaterdag 19 september 2009 om 19:38
Wij zijn met zijn tweeen zo'n 220 euro per maand kwijt aan boodschappen. Vriend is niet zo'n grote eter... Verder altijd huismerken e.d..
Dit is wel exclusief drogisterij artikelen, maar die koop ik altijd groot in als de boel in de aanbieding is. Heb ook daarin niet zo'n dure smaak eigenlijk..
Wel rookt mijn vriend maar wat hij daar per maand aan uitgeeft weet ik niet, ik betaal daar echt geen cent aan mee!
Dit is wel exclusief drogisterij artikelen, maar die koop ik altijd groot in als de boel in de aanbieding is. Heb ook daarin niet zo'n dure smaak eigenlijk..
Wel rookt mijn vriend maar wat hij daar per maand aan uitgeeft weet ik niet, ik betaal daar echt geen cent aan mee!
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zaterdag 19 september 2009 om 19:53
Wij geven met zijn tweeen ongeveer 240 euro per maand uit aan boodschappen. Ik merk wel dat we, nu we allebei werken, geleidelijk aan steeds meer geld uitgeven aan eten. We halen aan het begin van elke maand geld van onze rekening zodat we er nog een beetje zicht op hebben. Maar merk dus wel dat ik steeds makkelijker word.
zaterdag 19 september 2009 om 23:18
quote:Julus schreef op 19 september 2009 @ 17:12:
Mariannas, is thuis laten bezorgen door Appie een idee? Ik doe dit 1x per week, is heel overzichtelijk qua kosten en heel gemakkelijk. Bovendien grijp ik nooit mis, want koop vaak van die grootverpakkingen vlees om in te vriezen en sowiesa qua houdbare producten (pasta etc) kun je enorm veel tegelijk inslaan.
Hoef eigenlijk nooit naar de supermarkt om nog iets te kopen wat ik niet in huis heb, behalve voor fruit en groente en vers brood (biologisch, en Appie heeft niet alles wat ik hebben wil). Het lijkt misschien duur maar als je dagelijks boodschappen doet neem je vaak meer mee dan gepland en vaak ga je ook met de auto.
Dus in verhouding ben je mi goedkoper uit door thuis laten bezorgen.
Julus, thuisbezorgen door AH lijkt me wat te veel van het goede; ik woon echt op 10 meter afstand van AH
.
Ik denk dat ik voortaan een weekplanning maak; met een menu voor elke dag, en dat sla ik dan in 1 keer in. Dan hoef ik hooguit alleen tussendoor nog groente e.d. te halen. Als ik dat nou eens een maand probeer, dan kan ik beter zien of ik nou écht zoveel geld kwijt ben, of dat het een normaal bedrag is.
Mariannas, is thuis laten bezorgen door Appie een idee? Ik doe dit 1x per week, is heel overzichtelijk qua kosten en heel gemakkelijk. Bovendien grijp ik nooit mis, want koop vaak van die grootverpakkingen vlees om in te vriezen en sowiesa qua houdbare producten (pasta etc) kun je enorm veel tegelijk inslaan.
Hoef eigenlijk nooit naar de supermarkt om nog iets te kopen wat ik niet in huis heb, behalve voor fruit en groente en vers brood (biologisch, en Appie heeft niet alles wat ik hebben wil). Het lijkt misschien duur maar als je dagelijks boodschappen doet neem je vaak meer mee dan gepland en vaak ga je ook met de auto.
Dus in verhouding ben je mi goedkoper uit door thuis laten bezorgen.
Julus, thuisbezorgen door AH lijkt me wat te veel van het goede; ik woon echt op 10 meter afstand van AH
![Smile :-)](./../../../../smilies/icon_e_smile.gif)
Ik denk dat ik voortaan een weekplanning maak; met een menu voor elke dag, en dat sla ik dan in 1 keer in. Dan hoef ik hooguit alleen tussendoor nog groente e.d. te halen. Als ik dat nou eens een maand probeer, dan kan ik beter zien of ik nou écht zoveel geld kwijt ben, of dat het een normaal bedrag is.
.
zondag 20 september 2009 om 10:03
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zondag 20 september 2009 om 11:40
Mariannas, nee dat is idd teveel van het goede. Maar van die weekplanning is zeker de moeite waard om uit te proberen. Je moet dan idd wel al weten wat je de hele week wilt gaan eten.
Maar vaak kun je met bep basisingredienten nog veel varieren, dus helemaal vast zit je er ook niet aan.
Gehakt en kip zijn multifunctioneel, en kun je in grote hoeveelheden inslaan. Pasta kun je mee varieren, alsmede met aardappelen. Heb je toch geen zin in boerenkool, dan maak je gebakken aardappelen met gehaktballen en worteltjes (ik heb bijv altijd standaard winterpeen, paprika, komkommer, courgette, tomaat en mais op voorraad). Dat kun je overal doorheen kieperen.
Maar vaak kun je met bep basisingredienten nog veel varieren, dus helemaal vast zit je er ook niet aan.
Gehakt en kip zijn multifunctioneel, en kun je in grote hoeveelheden inslaan. Pasta kun je mee varieren, alsmede met aardappelen. Heb je toch geen zin in boerenkool, dan maak je gebakken aardappelen met gehaktballen en worteltjes (ik heb bijv altijd standaard winterpeen, paprika, komkommer, courgette, tomaat en mais op voorraad). Dat kun je overal doorheen kieperen.
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zondag 20 september 2009 om 11:47
zondag 20 september 2009 om 11:47
Oh Mari, ik lijk op jou, die AH is zo verdomd makkelijk.
Sinds vorige maand een weekmenu samengesteld en wel gewoon alles bij de AH gehaald en later die week ga iknogmaals voor wat beleg en extra brood en melk en ik kan zeggen, alleen dingen van je lijstje halen, scheelt mij deze maand al ruim 300,-
Normaal gesproken ongeveer 200,- met sigaretten mee geteld en nu 125, met sigaretten.
Sinds vorige maand een weekmenu samengesteld en wel gewoon alles bij de AH gehaald en later die week ga iknogmaals voor wat beleg en extra brood en melk en ik kan zeggen, alleen dingen van je lijstje halen, scheelt mij deze maand al ruim 300,-
Normaal gesproken ongeveer 200,- met sigaretten mee geteld en nu 125, met sigaretten.
zondag 20 september 2009 om 11:48
Zo'n 800 euro voor 2 personen. We kopen bij de AH (dichtbij) maar ook veel bij de bioligische vis- en vleeshandel, Vlaamsch Broodhuys en dat soort dingen. Daarin gaat het meeste geld zitten. Als ik straks een kind heb wil ik dat toch wel anders gaan doen. Voor 2 personen koken is ook gewoon veel duurder, ik koop geen 8 kg zak aardappelen, alles gaat in juiste 2-persoonsporties omdat ik niet van het invriezen van liflafjes ben. Het kan uiteraard goedkoper, maar we hebben nooit het idee gehad dat we wilden inleveren op lekkere en goede producten.
Maar vanaf volgend jaar gaan de kosten omlaag, dan hoop ik te kunnen profiteren van onze groententuin achter het huis.
Maar vanaf volgend jaar gaan de kosten omlaag, dan hoop ik te kunnen profiteren van onze groententuin achter het huis.
zondag 20 september 2009 om 14:14
Mensen die zeggen dat ze voor 100 euro per persoon per maand niet gezond kunnen eten winkelen echt verkeerd. Ik heb altijd genoeg fruit in huis, en ik eet zoveel mogelijk groenten (ben een student, dus af en toe een smokkeldag met pizza ). Maar ik koop gewoon heel veel 2 halen 1 betalen dingen, vlees alleen maar in de aanbieding en dan in de vriezer, er is altijd wel in een supermarkt ergens groente in de aanbieding..
De meeste mensen weten niet eens hoeveel geld ze weggooien. Tja, als je hebt hebt kun je het in ieder geval weggooien
De meeste mensen weten niet eens hoeveel geld ze weggooien. Tja, als je hebt hebt kun je het in ieder geval weggooien
zondag 20 september 2009 om 14:38
Ik haal per week voor gemiddeld 25-30 euro boodschappen voor 1 pers.
Ik heb altijd 2 tot 3 soorten fruit en bijna iedere dag verse groente.
Het grootste gedeelte van de boodschappen haal ik bij de lidl en de rest bij Ah. Ik koop vlees altijd in de aanbieding en dat gaat dan gelijk in porties de vriezer in.
Als je een beetje op de aanbiedingen let dan kan je veel geld besparen op je boodschappen, en ik doe altijd maar 1 keer per week de boodschappen, dat scheelt volgens mij ook.
Ik heb altijd 2 tot 3 soorten fruit en bijna iedere dag verse groente.
Het grootste gedeelte van de boodschappen haal ik bij de lidl en de rest bij Ah. Ik koop vlees altijd in de aanbieding en dat gaat dan gelijk in porties de vriezer in.
Als je een beetje op de aanbiedingen let dan kan je veel geld besparen op je boodschappen, en ik doe altijd maar 1 keer per week de boodschappen, dat scheelt volgens mij ook.
zondag 20 september 2009 om 14:38
quote:Lysane schreef op 20 september 2009 @ 14:14:
Mensen die zeggen dat ze voor 100 euro per persoon per maand niet gezond kunnen eten winkelen echt verkeerd.Zijn er hier mensen die dat zeggen? Ik en met mij nog een paar vragen zich af hoe Cetera het voor elkaar krijgt om voor 60 euro pp per maand gezond te eten. Dat is iets meer dan de helft van jouw budget. En dus een beetje onwaarschijnlijk, of ik doe iets gruwelijk fout. En dan wil ik graag tips
Mensen die zeggen dat ze voor 100 euro per persoon per maand niet gezond kunnen eten winkelen echt verkeerd.Zijn er hier mensen die dat zeggen? Ik en met mij nog een paar vragen zich af hoe Cetera het voor elkaar krijgt om voor 60 euro pp per maand gezond te eten. Dat is iets meer dan de helft van jouw budget. En dus een beetje onwaarschijnlijk, of ik doe iets gruwelijk fout. En dan wil ik graag tips
![](https://forum.viva.nl/styles/viva/theme/images/placeholder.gif)
zondag 20 september 2009 om 17:29
maandag 21 september 2009 om 00:03
Met z'n tweeen geven we ongeveer 200 euro per maand uit. Dit kan weleens 50 euro meer zijn, maar we rekenen altijd wel op 200 euro.
Over het algemeen doen we vaak boodschappen bij de dekamarkt. Mijn vriend haalt vrijwel altijd de boodschappen, maar ik maak het lijstje meestal (hij vergeet anders dingen waardoor we de volgende dag gelijk weer moeten).
Over het algemeen doen we vaak boodschappen bij de dekamarkt. Mijn vriend haalt vrijwel altijd de boodschappen, maar ik maak het lijstje meestal (hij vergeet anders dingen waardoor we de volgende dag gelijk weer moeten).
maandag 21 september 2009 om 00:18
quote:crini schreef op 30 augustus 2009 @ 18:58:
Wij geven met een gezin bestaande uit 2 volwassenen en 4 kinderen (leeftijd 0t/m6) gemiddeld ¤100,- per week aan de boodschappen uit. Soms wel iets meer, als we wasmiddelen e.d. inslaan (doe ik vaak in 't voren). Tel daarbij nog luiers op voor 2 kinderen, ongeveer ¤32,00 per maand en 1x in de zoveel tijd nog toiletartikelen. Zitten we maandelijks dus op ¤500,- euro.
We doen de grote boodschappen bij de Deen, maar sinds kort heb ik de Lidl ontdekt en nu kunnen we voor nog minder per week boodschappen doen.
Doe nu een maand boodschappen bij de Lidl (en wat ze daar niet hebben halen we dan bij de Deen), en tegenwoordig zitten we dus op ¤400,00 per maand! Dit is incl. luiers en toiletartikelen. We kunnen dus echt ¤100,- p/m besparen zo.
Ik raad iedereen de Lidl aan haha, wist niet dat ze daar zulk goed spul hadden. Was voorheen gewoon te lui om naar 2 supermarkten te gaan.
Wij geven met een gezin bestaande uit 2 volwassenen en 4 kinderen (leeftijd 0t/m6) gemiddeld ¤100,- per week aan de boodschappen uit. Soms wel iets meer, als we wasmiddelen e.d. inslaan (doe ik vaak in 't voren). Tel daarbij nog luiers op voor 2 kinderen, ongeveer ¤32,00 per maand en 1x in de zoveel tijd nog toiletartikelen. Zitten we maandelijks dus op ¤500,- euro.
We doen de grote boodschappen bij de Deen, maar sinds kort heb ik de Lidl ontdekt en nu kunnen we voor nog minder per week boodschappen doen.
Doe nu een maand boodschappen bij de Lidl (en wat ze daar niet hebben halen we dan bij de Deen), en tegenwoordig zitten we dus op ¤400,00 per maand! Dit is incl. luiers en toiletartikelen. We kunnen dus echt ¤100,- p/m besparen zo.
Ik raad iedereen de Lidl aan haha, wist niet dat ze daar zulk goed spul hadden. Was voorheen gewoon te lui om naar 2 supermarkten te gaan.
Whatever, I do what I want