Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
Ivetje, pastasaus zelf maken is zo mogelijk nog goedkoper. Maak je tig liter en vries je wat je niet gebruikt in.
quote:elleinspe schreef op 12 maart 2009 @ 16:46:

[...]





Helemaal eens met Flashy, mijn man werkt ook de hele week en dan zeggen, nee hoor geen vlees vandaag!



En vlees is idd geen luxe produkt.DAGELIJKS vlees is wel degelijk luxe, en volstrekt overbodig. Fijn voor je dat jij het geld hebt om je die luxe te veroorloven natuurlijk. Maar het is wel luxe waarop te bezuinigen valt als je moet bezuinigen.
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 16:52:

Ivetje, pastasaus zelf maken is zo mogelijk nog goedkoper. Maak je tig liter en vries je wat je niet gebruikt in.Ik maak nooit tig liter haha, alleen voor die avond :P
Eens met Rider wbt vlees overigens.
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 16:45:

[...]



vlees (kip/kalkoen) en vis zijn juist goed voor je, ze bevatten veel eiwitten en werken verzadigender dan al die koolhydraatrijke troep zodat je in totaal minder eet



zo duur is vlees trouwens niet, zeker kipfilets zijn supergoedkoop, goedkoper dan 'n lekkere zak kettle chips bijv.Ja, en een zak drop is goedkoper dan een fles goede wijn. Nutteloze vergelijking.



Ik heb nergens gezegd dat vlees niet goed voor je is, ik zeg wel dat dagelijks vlees eten een luxe is, waarop je kan bezuinigen als het moet. Als TO wil bezuinigen, heeft het vrij weinig nut te vertellen dat je zelf niet moet bezuinigen.
quote:Ivetje schreef op 12 maart 2009 @ 16:54:

[...]

Ik maak nooit tig liter haha, alleen voor die avond :PIk ook niet hoor, maar wel handig als je ergens op wil bezuinigen
Flashy, wat een onzin zit jij te verkopen. Dagelijks vlees is nergens voor nodig - tip voor TO: kies eens voor nootjes, kaas of ei, de laatste 2 zijn niet echt vervangers maar je hoeft het ook niet elke dag te hebben. Mijn hardwerkende vriend en ik eten nooit vlees en zijn toch prima in staat wekelijks 40 uur dan wel 70 uur te werken. Sterker nog, we zijn kerngezond.

En thee saai? Waar slaat dat nou weer op? Het is in ieder geval gezond, in tegenstelling tot vruchtensap (suikers!) en frisdrank (suiker en of zoetstof)
Die supergoedkope kipfilets zijn overigens waterplofkippen.
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 16:54:

Eens met Rider wbt vlees overigens.Dank je voor de bijval, maar het gaat me niet om het vlees op zich. Het is gewoon onzin te doen alsof het onmogelijk zou zijn te leven van minder dan 250,- per maand. Ik ken genoeg mensen die het met minder doen. Als dan mensen komen oudehoeren over dat hun hard werkende man niet zonder dagelijks vlees kan, of dat thee drinken saai is, dan constateer ik dat die mensen blijkbaar zich een luxe kunnen veroorloven, die TO zich schijnbaar niet denkt te kunnen veroorloven. Wat heeft het voor nut om dan te beweren dat 250,- echt het minimum is? Dat is ten eerste onzin, en ten tweede nutteloos voor wie het zich niet kan veroorloven. Wat je niet hebt kan je niet uitgeven, hoe vaak je ook beweert dat je het nodig hebt.
quote:Maryemma schreef op 12 maart 2009 @ 16:55:

Flashy, wat een onzin zit jij te verkopen. Dagelijks vlees is nergens voor nodig - tip voor TO: kies eens voor nootjes, kaas of ei, de laatste 2 zijn niet echt vervangers maar je hoeft het ook niet elke dag te hebben. Mijn hardwerkende vriend en ik eten nooit vlees en zijn toch prima in staat wekelijks 40 uur dan wel 70 uur te werken. Sterker nog, we zijn kerngezond.

En thee saai? Waar slaat dat nou weer op? Het is in ieder geval gezond, in tegenstelling tot vruchtensap (suikers!) en frisdrank (suiker en of zoetstof)Een bakje met 150 gram lekkere noten kost ook zo 2 euro, een pakje kaas ook. Dus je maakt 't nog steeds niet goedkoper door dat als vervangers voor vlees te kiezen, ook al zijn dat ook lekkere producten. Peulvruchten, pasta en rijst zijn armeluisvoer, 't mag dan goedkoop vulmiddel zijn, maar ik vind 't niet te vreten.
Alle reacties Link kopieren
Wij hebben een budget van 42 euro per week. Dat is ontzettend krap en we kunnen niet gezond of lekker eten (geen chips/wijn geen verse groente/fruit) (en zeker geen vers vlees!) maar we komen wel rond en we weten dat het tijdelijk is. Binnenkort kunnen we er misschien al wel een tientje per week bovenop doen! (En zo zal het steeds opgeschroefd kunnen worden. Tenminste.. als we geen van beide ons werk verliezen).
Alle reacties Link kopieren
quote:rider schreef op 12 maart 2009 @ 16:49:

[...]



Om te beginnen: ik kan best 250,- per maand missen voor dit soort boodschappen. Mijn punt is alleen maar: leef naar wat je hebt. Iedereen die beweert dat 250,- veel of juist weinig is, of die beweert dat je echt niet kan leven zonder dagelijks vlees etc., neemt blijkbaar zichzelf als norm. De enige norm die je hebt is wat je zelf te besteden hebt. Van vrijwel ieder budget valt te leven, maar hoe meer je te besteden hebt, hoe makkelijker/gevarieerder/leuker/lekkerder het kan worden.



Maar goed, wat je kan doen: goedkoper vlees (varkens bijvoorbeeld), of gewoon géén vlees. Het idee dat je maaltijd pas compleet is als er vlees (of vleesvervanger) bij zit, zit in je hoofd, en heeft geen enkele rationele basis.





[...]

Koop kleinere borden, of schil meer aardappels.





[...]

Kan.





[...]

Je kan twee soorten groente nemen bijvoorbeeld, of fruit. Met name bonen en peulvruchten kunnen prima de plaats van vlees in nemen.





[...]

Weggooien is natuurlijk altijd fout als je geld te kort komt.





[...]



Al eens een kleine vriezer overwogen?



Haha kleinere borden.. dat ik daar zelf niet aan gedacht heb! :D

Het gaat niet om geld te kort komen. Ik had een budget in gedachten (gebaseerd op info van familie) wat ik niet haal. Ik kan het financieel wel redden als ik dat budget omhoog moet doen. In zoverre is het geen probleem. Mijn vraag over jouw maaltijden zonder vlees was dus niet alleen vanwege het geld. Vooral op werkdagen zouden we sowieso wel vlees blijven eten (zoals iemand al noemde gaan de meeste toch niet akkoord met een maaltijd zonder vlees na een lange dag gewerkt te hebben, mijn huisgenoot is daarin niet anders. Hij zou ook vreemd opkijken) Op andere dagen vind ik een maaltijd zonder vlees, dus niet alleen vanwege de financieen, best iets om te proberen. Waarschijnlijk dan wel met verschillende groenten erbij of een uitgebreid toetje. (gezond toetje bedoel ik dan wel, fruit etc)
Alle reacties Link kopieren
Juist om kosten te besparen kun je een paar dagen in de week geen vlees eten. En mocht je het op die dagen toch missen dan is vleeswaren voor op brood ook een goed alternatief. Eenmaal gewend aan minder vlees mis je het ook niet zo is mijn ervaring. Helemaal schrappen uit je eten is ook weer niet nodig. Vleesvervangers vind ik niet lekker, dan kook ik nog liever een eitje mocht ik het echt missen.



Op elk budget valt te besparen. Maar moet het? En als het niet moet wil je dan alsnog besparen? Het is al eerder gezegd: heb jij in je budget 250 euro vrij te besteden aan boodschappen dan is er niets mis met je budget. Kun je het niet missen of vind je het erg veel dan valt er te beknibbelen. Anders zou ik er me niet druk om maken.



Mij is opgevallen dat de huishoudartikelen: wasmiddelen, afwasmiddel en dergelijke, flink duurder zijn geworden. En de verzorgingsprodukten trouwens ook: tandpasta, deodorant dat soort spul. Maar in de kern zijn alle boodschappen in prijs gestegen!



Jennipher vergeet niet dat artikelen waar de toegevoegde rommel niet in zit misschien wel eens jouw kostenpost kan zijn. En dat je daarom wat duurder uit bent dan je werkelijk wilt. Verder zie ik je in je opsomming niets geks doen.



Seizoensgroente zijn overigens ook goedkoper dan de rest van de groentes. Kijk gewoon goed de folders na. Zeker als je veel fruit en groentes eet bespaar je hier nog wel op.
Alle reacties Link kopieren
quote:Ivetje schreef op 12 maart 2009 @ 16:25:



Nog even een toevoeging. Ik koop elke week zowiezo een wereldgerecht (lekker duur), koffiepads van senseo-merk, coca cola per 6 verpakt, chips van croky of van die sensationals ofzo, elke week standaard gehakt/kipfilet/slavinken of worstjes ofzo en voor elke dag vlees, verse frietjes uit de koeling. Het is dus echt niet zo dat ik alle b-merken pak, want het meeste is gewoon a-merk. Ik snap dus gewoon niet dat mensen niet van 250 euro rond kunnen komen met z'n 2en. Ik neem alles wat ik nodig heb en lekker vind en kom makkelijk uit



Dit soort dingen zijn niet per definitie duur. Slavinken, worst e.d. vind ik goedkoop, vaak relatief vet vlees met allerlei toevoegingen. Friet uit de diepvries is vaak goedkoper dan nieuwe aardappels.



Gewoon goed en gezond eten is over het algemeen duurder dan dan 'rommel' eten.
Alle reacties Link kopieren
Er wordt hier maar geroepen dat vlees niet hoeft, prima voor diegenen, maar ik bezuinig liever ergens anders op.



Als ik mijn stukje vlees niet krijg ben ik niet te genieten, en dat willen we ook niet.



Dus is het wel een levensbehoefte ( voor ons ).
Alle reacties Link kopieren
Ik heb bewust de nootjes niet genoemt omdat dit toch weer wat duurder is in aanschaf. Maar op de markt kun je hierin weer wel goedkoper uit zijn.
quote:hi1777 schreef op 12 maart 2009 @ 16:58:

Wij hebben een budget van 42 euro per week. Dat is ontzettend krap en we kunnen niet gezond of lekker eten (geen chips/wijn geen verse groente/fruit) (en zeker geen vers vlees!) maar we komen wel rond en we weten dat het tijdelijk is. Binnenkort kunnen we er misschien al wel een tientje per week bovenop doen! (En zo zal het steeds opgeschroefd kunnen worden. Tenminste.. als we geen van beide ons werk verliezen).Huh? Je werkt met 2 personen en hebt toch maar 42 euro per week te besteden? Dan doe je volgens mij toch iets niet goed...
Alle reacties Link kopieren
De hamvraag blijft dus: wil je bezuinigen omdat je met minder rond moet komen of is je budget gewoon te beperkt en kun je meer geld missen. Het is dus maar op welke manier je naar de 250 euro kijkt.
quote:Melpomene schreef op 12 maart 2009 @ 16:59:

[...]





Dit soort dingen zijn niet per definitie duur. Slavinken, worst e.d. vind ik goedkoop, vaak relatief vet vlees met allerlei toevoegingen. Friet uit de diepvries is vaak goedkoper dan nieuwe aardappels.



Ik vergelijk het dan ook met diepvries-friet :P Slavinken vind ik niet echt goedkoop, maar goed. Ik wilde alleen maar duidelijk maken dat ik dus echt niet alleen maar b-merk koop, maar ook geoon a-merk wat dus wel duurder is.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 17:02:

[...]



Huh? Je werkt met 2 personen en hebt toch maar 42 euro per week te besteden? Dan doe je volgens mij toch iets niet goed...Ik vind het niet gek wat ze zegt. Er kunnen diverse redenen zijn waarom mensen een stuk minder budget hebben dan anderen. Slecht betaald werk, hoge hypotheek of andere vaste lasten, schulden. Kan wel even doorgaan met opnoemen. Ik vind het knap dat je van 42 euro kunt rondkomen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Dushi74 schreef op 12 maart 2009 @ 17:04:

De hamvraag blijft dus: wil je bezuinigen omdat je met minder rond moet komen of is je budget gewoon te beperkt en kun je meer geld missen. Het is dus maar op welke manier je naar de 250 euro kijkt.Precies!!
quote:Flashy schreef op 12 maart 2009 @ 16:47:

En mensen die geen vlees of vis eten moeten B12 slikken, lijkt me ook niet goedkoop die pilletjes.....Nee hoor, dat hoeft niet. Ik eet al 12 jaar geen vlees en vis en heb een perfect B12 niveau, net als vriendlief. Nog nooit een B 12 pilletje geslikt
Kipfilet bij de Jumbo is spotgoedkoop: 7,18 per kilo. Dus je bent per portie van 100 gram maar 0,71 kwijt. Da's geen geld toch?
Alle reacties Link kopieren
Nog even voor de duidelijkheid; met dit topic bedoel ik niet dat ik het niet zou redden wanneer ik mijn boodschappenbudget omhoog gooi. Dit zou, niet te idioot veel natuurlijk, wel kunnen.

Vanwege wat ik in mijn omgeving had gehoord dacht ik dat 250 euro een normaal bedrag was voor 2 personen, dat ik daar niet van rond kon komen daar schrok ik dus wel een beetje van. Nu merk ik dat het helemaal niet zo raar is en dat vele, voor 2 personen, meer uitgeven. Iets wat ik niet wist.

Met de tips die hier staan ben ik wel erg blij en ik ga er zeker een aantal toepassen. Het zou mooi zijn als ik daardoor alsnog mijn budget zou halen natuurlijk.

Wanneer dat me niet gaat lukken begrijp ik dat nu ook want er zijn gewoon een aantal dingen wara ik niet op wil/kan besparen. Bijvoorbeeld dat ik geen goedkope merken koop van iets als daar te veel slechte toegevoegde stoffen in zitten, ook koop ik geen varkenvlees terwijl dat wel goedkoper is dan kip en rundvlees.

Qua verzorgingsproducten 'kan' ik dus bepaalde goedkopere merken niet nemen omdat ik dan de rest vande dag jeuk/rode vlekken en bultjes heb. Dan heb ik wel een paar euro meer over voor duurdere zeep etc.

Maargoed, wie weet vind ik voor meer producten goedkopere en goede alternatieven voor wat ik nu gebruik. Zo is me dat bij de pindakaas ook gelukt. Die kocht ik ook vrij duur maar nu ik een goedkoop merk heb gevonden zonder te veel toegevoegde spullen erin koop ik die.
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 16:58:

[...]



Een bakje met 150 gram lekkere noten kost ook zo 2 euro, een pakje kaas ook. Dus je maakt 't nog steeds niet goedkoper door dat als vervangers voor vlees te kiezen, ook al zijn dat ook lekkere producten. Peulvruchten, pasta en rijst zijn armeluisvoer, 't mag dan goedkoop vulmiddel zijn, maar ik vind 't niet te vreten.



Pistache noten zijn heel goedkoop, net als bijv pinda's. Een bolletje mozarella (van koe) kost van de Euroshopper 50 cent. 250 gr geraspte kaas is 1,10 bij de Lidl. Een blok tofu of tahoe? 1,50 en genoeg voor 2 avonden. 6 scharreleieren? 1,50.

Je kletst.

En pasta en rijst armeluisvoedsel? Ga je schamen

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven