Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
quote:extrahalo schreef op 12 maart 2009 @ 19:28:

wat hebben sommige mensen hier rare ideen over eten zeg :-) Biologisch is 3 keer zo duur: niet als je een beetje op de aanbiedingen let, ik kon zelf niet snel boven de 1,5 a 2 keer de normale prijs uit.





Dat biologische groenten naar niets smaken??? Heel vreemd. Veel mensen zeggen eerder het teegenovergestelde. Ik vind het wel fijn om bv aardappels znder bestrijdingsmiddel te kopen, dan hoef ik ze niet perse te schillen (wel wassen) om ze bv in schijfjes te snijden en te bakken.

1,5 a 2 keer zo duur vind ik veel. Zou betekenen dat ik ipv 200 euro per maand ineens 300/400 euro kwijt zou zijn. Ten 1e kan ik dan mijn hypotheek zowat niet meer bekostigen, en ten 2e heb ik toch echt liever een paar uggs dan biologisch eten



En geen smaak...tja, iedereen heeft een andere smaak. Verder eet ik zowiezo al nooit aardappels, maar krieltjes of schijfjes. En groente komt meestal uit een potje of het is een parika of courgette ofzo. Daar heb ik het geld gewoon niet voor over om dat biologisch te kopen. Ow, ik verbouw in de zomer wel zelf groente trouwens. Niet dat ik ervan kan leven, maar heb cherrytomaatjes, komkommers en paprika's in mijn balkon-bakken :D Echt veel biologischer kan het niet worden volgens mij...
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 15:39:

250 voor 2 personen is toch hartstikke weinig?

ik zit daar in m'n eentje al bovenHuh ik begrijp het inderdaad ook niet! 250 euro voor 2 personen is echt superweinig! Ik in mijn eentje heb al 300 euro voor boodschappen! 250 euro is toch niet veel als je je bedenkt dat je daar 30 dagen 3 maaltijden voor moet kopen (is dus minstens 90 maaltijden x 2 personen- 180 maaltijden), PLUS NOG zelfs dingen als waspoeder, etc...... Ik vind 250 echt niet veel hoor! Weinig zelfs!
Ik woon samen met mijn vriend en wij zijn elke maand gemiddeld zo'n 200 tot 250 euro kwijt aan boodschappen. Wij doen de boodschappen bij de AH! We kopen zelfs niet eens alleen maar aanbiedingen, maar eten gewoon wat we lekker vinden.

Waar je bijvoorbeeld wel goed op kunt letten is dat er maandag, dinsdag, woensdag brood is. Dat zijn 3 broden voor 2 euro, te koop op ma, di en wo. Ook heb je voordeelverpakkingen vlees. Dit is een kiloverpakking en scheelt aardig wat geld. Wij kopen de voorverpakte vleeswaren (pakje ham bv. 0,59 euro en een stuk kaas van 800 gram voor zo'n 3.50).

Oja, koop gewoon de huismerken en niet alleen maar de a-merken. huismerk is vaak net zo lekker! Voordeel voor ons: wij drinken bijna nooit alcohol, dit is ook een goede kostendrukker!

Een vriezer is misschien toch een goede investering dan!
Alle reacties Link kopieren
Pff 200 tot 250 euro voor twee personen? hoe doe je dat vraag ik mij dan af....bij mij komt de 400 euro eerder in de buurt en ja dan let ik ook nog weleens op de aanbiedingen...
anoniem_47971 wijzigde dit bericht op 17-03-2009 23:10
Reden: toevoeging
% gewijzigd
sjaa ik vraag me ook af hoe jullie aan die hoge bedragen komen hahah.. ik snap niet dat er zoveel verschil in zit. maar denk wel dat het voor ons heel veel scheelt dat wij praktisch nooit alcohol drinken, dus wijn o.i.d. kopen wij alleen voor een verjaardag of als er bezoek komt. Ook drinken wij redelijk veel water, dus 12 flessen frisdrank hoeven wij bv. lang niet aan te slepen in 1 week.
Alle reacties Link kopieren
quote:Nomad schreef op 12 maart 2009 @ 20:06:

Inderdaad, wat een bizarre ideeën over eten (en verzorgingsproducten) in dit topic.



Vlees is absoluut niet noodzakelijk om elke dag te eten. Wat het Voedingscentrum vertelt, moet je niet zo 1, 2, 3 geloven. Het Voedingscentrum werkt samen met de voedingsindustrie.



En zo moeilijk is het niet om even wat verder te kijken dan je neus lang is. Wat raar om alleen maar te denken aan de combinatie vlees-groente-aardappels. Sommige vegetariers eten inderdaad vleesvervangers in de vorm van vegaburger of iets dergelijks, maar je kunt toch ook zelf iets anders verzinnen? Eet groenten, noten, sojaproducten, etcetc. Hoe moeilijk kan het zijn? Ik wil je best een paar recepten sturen als dat helpt.



Dan zijn er mensen die een kilo vlees kopen voor een euro of 7. WAT eet je dan? Heb je er wel eens over nagedacht waarom dat vlees zo goedkoop is? Enig idee waar dat vlees vandaan komt? Doorgaans komt dat vlees van een dier dat in no-time wordt volgepropt met "eten" (rotzooi), hormonen, en medicijnen. En dat wil jij eten?? BAH!



En dan hebben we het nog niet eens over de gevolgen voor het milieu, jouw gezondheid en de dierenmishandeling...



Biologisch is ook helemaal niet drie keer zo duur als de gewone rommel die mensen eten. Je kunt naar de boerenmarkt gaan en vooral groenten van het seizoen eten. Of je kunt een abonnement op een groente- en fruitpakket nemen van Odon. Bovendien is deze keuze wederom beter voor het milieu, voor de ontwikkelingslanden en wellicht ook voor jouw gezondheid. De prijs die veel mensen nu betalen voor groente, vlees en voeding in het algemeen is gewoon niet de echte prijs van eten. Het reflecteert absoluut niet de echte kosten. Dus eigenlijk zijn biologische producten helemaal niet duur, je betaalt gewoon voor de gemaakte kosten. Het kost nou eenmaal meer om een koe in een normaal tempo te laten groeien.



Voor vis en andere dieren uit de zee geldt trouwens niet dat deze altijd een vrijer leven hebben gehad dan bijvoorbeeld een koe uit de bio-industrie, want er zijn ook zogenaamde viskwekerijen. Ook daar worden de vissen volgestopt met rommel.



Voor de vissen uit de zee geldt bovendien vaak dat deze voor enorm veel schade zorgen op allerlei gebieden, zoals het kapot maken van de zeebodem of het doden van andere (bijzonder) dieren, zoals dolfijnen. Ook zorgt de industrie visserij voor overbevissing, werkloosheid onder de kleinere vissers, en luchtvervuiling van de schepen. En de vis gevangen door grote industrieboten is sowieso niet vers en dus van super lage kwaliteit. E.e.a. gaat natuurlijk minder op voor biologische vis en/of vis gevangen door kleinere visbedrijven.



En biologische groente smaakt natuurlijk niet naar niks. Als je gewend bent aan de smakeloze Spaanse tomaten (uit de kassen in Zuid-Spanje), waar veel tomaten vandaan komen, dan smaakt een biologische tomaat toch echt stukken beter hoor.



Kortom, verdiep je eens een keer in voedsel, het is tenslotte wel dat geen wat jou energie geeft. Bovendien hebben jouw keuzes onwijs veel invloed op de mensen aan de andere kant van de wereld (derde wereldlanden), kleinere boeren, jouw gezondheid, en vooral ook het milieu.



Ik snap het zelf nooit zo goed dat mensen wel massaal medelijden tonen met kindjes die dood gaan in Afrika of lid worden van het WNF om het regenwoud in Zuid-Amerika te steunen, maar dan niet met zoiets simpels als boodschappen denken aan deze zelfde mensen en ditzelfde regenwoud.



Deze film vertelt waar jouw eten vandaan komt: http://www.youtube.com/watch?v=6d-hTyo1eAg (in 10 delen)Helemaal mee eens. Ik wou dat iedereen even de moeite nam om dit te lezen..
Klaar mee
Alle reacties Link kopieren
Misschien ben ik ontzettend gierig, of ik lees teveel folders en aanbiedingen, maar ik kom voor 1 persoon echt niet aan €300.. Ik sta echt te kijken van de bedragen die ik hier lees..

Alle reacties Link kopieren
Ik kan voor 250 euro per maand behoorlijk luxe eten kopen voor twee personen. Ik doe de boodschappen altijd bij de AH, omdat ik geen auto heb, net als de TO, en de AH zit nu eenmaal het dichtst bij. Ik weet dat ik goedkoper kan inkopen, maar nu hoeft het niet meer, en dat vind ik wel zo prettig.



Een paar dingen die in mijn geval goedkoper kunnen zijn:

Koop alleen aanbiedingen als je ze anders ook zou kopen. Luxe vla in de bonusaanbieding is nog steeds duurder dan de goedkope vanillevla.

Kruiden zijn, tot mijn verbazing, goedkoper bij de toko. Dus als er eentje in de buurt zit, zou ik gaan kijken of dat overal zo is. Als je een tuin, balkon, of vensterbank hebt, kun je zo ook zelf kweken.



Ik neem vaak blokjes ham, reepjes spek, smac, plakjes bacon of zalmsnippers mee. Dat is goedkoper dan een stuk vlees (ook minder) Bij mij gaan ze door pasta's of rijst, maar je kunt ze natuurlijk ook door de aardappelschijfjes of blokjes doen.



Je huisgenoot lust geen pasta en rijst. Wat vindt hij van risotto, couscous, nasi, macaroni, lasagne of noedels? (Technisch gezien zijn het natuurlijk ook pasta en rijstgerechten, maar ze zijn wel compleet anders) Ik moet trouwens toegeven dat pasta en rijst an sich ook behoorlijk smaakloos zijn. Het zijn de sausen die het lekker maken. Kan het zijn dat hij geen pasta wil omdat hij denkt dat dat neerkomt op spaghetti met rode saus uit een pakje? Roomsaus, kaassaus en zelfgemaakte tomatensaus maken er een heel ander gerecht van.



Tenslotte heb ik nog een paar ideeen voor gerechten die niet uit aardappelen-groenten-vlees bestaan. Sommigen zijn vega, en ik mis het vlees totaal niet bij de eerste vier, maar je kunt er ook makkelijk wat vlees bijdoen. Ze zijn niet allemaal goedkoper dan normaal, maar zo heb je een beginnetje.

risotto met champignons en parmezaanse kaas

woknoedels met kerrie, roerei en tomaatjes

stamppot prei met champignons

sinaasappelcouscous met aubergine en walnoot

Een simpele linzenschotel

pannenkoeken

lasagne

bototie

Precieze recepten zijn te googelen.
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn met 2 volwassenen en een baby van 6 maanden en wij redden het net en soms net niet met 600 euro per maand.

Wij wonen boven een Aldi, en daar haal ik meestal de boodschappen. Wel per dag en dat is denk ik het probleem.

Wij hebben ook 2 katten en die kosten per maand ook redelijk veel.



Voor onze zoon koop ik luiers en voeding bij de etos. Hebben vaak prettige aanbiedingen.
Frankly my dear, I don"t give a damn
Alle reacties Link kopieren
Ik ben afgelopen week bij de Aldi geweest en heb de prijzen vergeleken met die van de AH en wat blijkt? Echt heel erg veel producten zijn bij AH goedkoper (m.n. vergelijking met euroshopper) (heb bonnen vergeleken), ik was erg verbaasd. Met bepaalde producten was ik zelfs duurder uit, ook omgerekend naar de "hoeveelheidsprijs".
Alle reacties Link kopieren
Ik denk altijd dat AH (euroshopper) goedkoper is dan lidl/aldi maar bij AH stoppen ze gewoon minder in het pakje..
Gister heeft vriend boodschappen gedaan bij AH: 5x avondeten, tandpasta, Senseo, thee, brood, evergreens (3x). In ieder geval drie tassen vol. €43. Vond ik niet veel. Was trouwens geen Euroshopper, alleen de appelmoes.
Wij zijn met zijn tweeën, doen alle boodschappen bij de AH en zijn per maand tussen de 200 en 250 euro kwijt (uitzonderingen zoals feestjes daargelaten want dan kan het een maandje wat meer zijn, maar echt nooit meer dan 300 euro). Inclusief wasmiddel en schoonmaakspul, exclusief shampoo en tandpasta enzo want dat haal ik bij de drogist, en exclusief diervoer.



Daarvan eten we elke dag verse groente, vers fruit, meestal biologisch vlees voor mijn vriend (ik eet vegetarisch) en gerust ook dure toetjes of een paar keer per week een kant-en-klaar-hap of een taartje voor in het weekend. We kopen veel euroshopper daar waar de kwaliteit hetzelfde is, maar als we van iets het a-merk lekkerder vinden kopen we gewoon die. We kopen alles wat we willen kopen; ik snap echt niet hoe sommigen aan absurd hogere bedragen komen. Wat kopen jullie dan allemaal?

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven