Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
Alle reacties Link kopieren
Hahaha Ivetje, precies! Je stelt gewoon "prioriteiten" en kunt daardoor vrijgekomen geld weer op een andere manier besteden. Exact zoals ik het ook doe.



Je eet en drinkt naar wat je kunt of wilt missen.
Smaakpapillen onherstelbaar beschadigd dus, ik hoor het al. Punt
Dit topic wordt steeds leuker

Ik zat er al op te wachten dat er iemand zou beginnen over biologisch, vegetarisch en ander verantwoord eten.

Ik lees nog even mee.
Alle reacties Link kopieren
Nee het wachten was op jou Lapin, Shoot
Alle reacties Link kopieren
Haha! Nou, na al dit geklets over eten ga ik maar eens aan het avondeten beginnen..

(de overgebleven broccoli van gister mocht iemand geinteresseerd zijn )
quote:elleinspe schreef op 12 maart 2009 @ 17:43:

Nee het wachten was op jou Lapin, Shoot

Oke

Ik eet het allerliefst bij McDonald als ik eens een keer moet bezuinigen op Uit eten gaan. Als ik vind dat ik teveel geld heb uitgegeven aan het einde van de maand dan eet ik maar 1 sparerib i.p.v. 2. Ik heb vorige maand een keer zo'n scharrelkip geprobeerd, kostte 2 x zo veel maar ik dacht dat hij lekkerder zou zijn, niet dus, geen verschil met het legbatterijkippetje.

Kikkerbilletjes met veel knoflook vind ik zalig en zijn niet eens zo heel erg duur. Maar heeeee......... ik eet geen foie gras want dat vind ik zielig voor die gans.
Jennipher, bij de AH heb je bijvoorbeeld broccoli en bloemkool ingevroren van AH eigen merk, een heel zak roosjes van een kilo voor 1,99. Met één zak kun je met z'n tweeen toch 2,5 keer doen. Supergoedkoop; 200 gr groente voor nog geen 40 cent per persoon.
€ 250 voor twee personen per maand vind ik zelf nog aan de goedkope kant. Wij zijn met z'n tweeen ongeveer € 300 per maand kwijt, boodschappen inclusief wasmiddelen e.d.
Alle reacties Link kopieren
quote:Branwen76 schreef op 12 maart 2009 @ 18:25:

Jennipher, bij de AH heb je bijvoorbeeld broccoli en bloemkool ingevroren van AH eigen merk, een heel zak roosjes van een kilo voor 1,99. Met één zak kun je met z'n tweeen toch 2,5 keer doen. Supergoedkoop; 200 gr groente voor nog geen 40 cent per persoon.toevallig zag ik vandaag een hele bloemkool (nog vers ook) voor 1,25 euro bij de lidl.
Alle reacties Link kopieren
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 16:58: Peulvruchten, pasta en rijst zijn armeluisvoer, 't mag dan goedkoop vulmiddel zijn, maar ik vind 't niet te vreten.











:plaatsvervangendeschaamtesmiley:
Alle reacties Link kopieren
wat hebben sommige mensen hier rare ideen over eten zeg :-) Biologisch is 3 keer zo duur: niet als je een beetje op de aanbiedingen let, ik kon zelf niet snel boven de 1,5 a 2 keer de normale prijs uit.



Dat je zonder vlees ruimte overhoudt op jje bord? Eet je dan elke dag groente, vlees en aardappels ofzo? Nooit eens rijst met saus waar vlees in zit, nooit spagetti bolognese, nooit lasagna???



Dat biologische groenten naar niets smaken??? Heel vreemd. Veel mensen zeggen eerder het teegenovergestelde. Ik vind het wel fijn om bv aardappels znder bestrijdingsmiddel te kopen, dan hoef ik ze niet perse te schillen (wel wassen) om ze bv in schijfjes te snijden en te bakken.



Ik ben zeker geen biologische muts, eet ook niet 100% biologisch vlees en groentes omdat het aanbod in mijn supermarkt niet zo ontzettend hoog is en ik te lui ben om alles af te zoeken ervoor.
Inderdaad, wat een bizarre ideeën over eten (en verzorgingsproducten) in dit topic.



Vlees is absoluut niet noodzakelijk om elke dag te eten. Wat het Voedingscentrum vertelt, moet je niet zo 1, 2, 3 geloven. Het Voedingscentrum werkt samen met de voedingsindustrie.



En zo moeilijk is het niet om even wat verder te kijken dan je neus lang is. Wat raar om alleen maar te denken aan de combinatie vlees-groente-aardappels. Sommige vegetariers eten inderdaad vleesvervangers in de vorm van vegaburger of iets dergelijks, maar je kunt toch ook zelf iets anders verzinnen? Eet groenten, noten, sojaproducten, etcetc. Hoe moeilijk kan het zijn? Ik wil je best een paar recepten sturen als dat helpt.



Dan zijn er mensen die een kilo vlees kopen voor een euro of 7. WAT eet je dan? Heb je er wel eens over nagedacht waarom dat vlees zo goedkoop is? Enig idee waar dat vlees vandaan komt? Doorgaans komt dat vlees van een dier dat in no-time wordt volgepropt met "eten" (rotzooi), hormonen, en medicijnen. En dat wil jij eten?? BAH!



En dan hebben we het nog niet eens over de gevolgen voor het milieu, jouw gezondheid en de dierenmishandeling...



Biologisch is ook helemaal niet drie keer zo duur als de gewone rommel die mensen eten. Je kunt naar de boerenmarkt gaan en vooral groenten van het seizoen eten. Of je kunt een abonnement op een groente- en fruitpakket nemen van Odon. Bovendien is deze keuze wederom beter voor het milieu, voor de ontwikkelingslanden en wellicht ook voor jouw gezondheid. De prijs die veel mensen nu betalen voor groente, vlees en voeding in het algemeen is gewoon niet de echte prijs van eten. Het reflecteert absoluut niet de echte kosten. Dus eigenlijk zijn biologische producten helemaal niet duur, je betaalt gewoon voor de gemaakte kosten. Het kost nou eenmaal meer om een koe in een normaal tempo te laten groeien.



Voor vis en andere dieren uit de zee geldt trouwens niet dat deze altijd een vrijer leven hebben gehad dan bijvoorbeeld een koe uit de bio-industrie, want er zijn ook zogenaamde viskwekerijen. Ook daar worden de vissen volgestopt met rommel.



Voor de vissen uit de zee geldt bovendien vaak dat deze voor enorm veel schade zorgen op allerlei gebieden, zoals het kapot maken van de zeebodem of het doden van andere (bijzonder) dieren, zoals dolfijnen. Ook zorgt de industrie visserij voor overbevissing, werkloosheid onder de kleinere vissers, en luchtvervuiling van de schepen. En de vis gevangen door grote industrieboten is sowieso niet vers en dus van super lage kwaliteit. E.e.a. gaat natuurlijk minder op voor biologische vis en/of vis gevangen door kleinere visbedrijven.



En biologische groente smaakt natuurlijk niet naar niks. Als je gewend bent aan de smakeloze Spaanse tomaten (uit de kassen in Zuid-Spanje), waar veel tomaten vandaan komen, dan smaakt een biologische tomaat toch echt stukken beter hoor.



Kortom, verdiep je eens een keer in voedsel, het is tenslotte wel dat geen wat jou energie geeft. Bovendien hebben jouw keuzes onwijs veel invloed op de mensen aan de andere kant van de wereld (derde wereldlanden), kleinere boeren, jouw gezondheid, en vooral ook het milieu.



Ik snap het zelf nooit zo goed dat mensen wel massaal medelijden tonen met kindjes die dood gaan in Afrika of lid worden van het WNF om het regenwoud in Zuid-Amerika te steunen, maar dan niet met zoiets simpels als boodschappen denken aan deze zelfde mensen en ditzelfde regenwoud.



Deze film vertelt waar jouw eten vandaan komt: http://www.youtube.com/watch?v=6d-hTyo1eAg (in 10 delen)
Niet alles gelezen, maar het kan best hoor. Inderdaad wat andere keuzes maken in vlees misschien en loop eens naar een groenteboer, slager en bakker. En let ook daar goed op de aanbiedingen, dan heb je lekkerdere spullen en vaak ook nog goedkoper dan de supermarkt. Verder ga ik 1 keer per week naar de Bas en de rest van de tijd de AH of losse winkels.

En wat ik ook doe is wat minder vlees, liever lekker vlees dan heel veel vlees. Groenten en fruit haal ik ook nog weleens op de markt.



Wij leven trouwens met 2 volwassenen en 2 kinderen (waarvan 1 volledig in de luiers en 1 nog in nachtluiers) vantussen de 250-300 euro per maand. En dat lukt prima, zonder dat we het gevoel hebben dingen te laten.
Alle reacties Link kopieren
Whoei

Ik zit helemaal trots te zijn op mezelf dat ik eigenlijk elke week met 60 euro uitkom voor 2 volwassenen èn 2 katten.

Inclusief verzorgingsproducten en wasmiddel en meer dan genoeg eten enzo.

Niet dat het heel erg moet, maar Wij vinden het voor ons genoeg geld, ik weet dat ik het er makkelijk van kan doen dus..

Boodschappen doe ik altijd bij de Lidl en de Bas vd Heijden, en vaak gewoon op de fiets. (goeie fietstassen/mand helpen als je 12 liter cola mee wilt slepen )

Van veel producten proberen we wel een goedkope versie uit om te kijken of het bevalt. Niet? Zijn we heul snel terug bij het a-merk. En die verwende katten van ons vreten gewoon alleen maar Whiskas. Valt niets aan te slijten van de Lidl. Nog geen snoepje.



Tipjes:

-(dure) merk-verzorgingsmiddelen/schoonmaakmiddelen kan je ook vaak vinden bij de Action. Kost de helft, en vaak alleen omdat het in het Japans/exotisch beschreven is, of de verpakking een drukfoutje heeft. Hier halen wij dove, nivea etc.



- toch maar burgerlijk gaan doen en een weekmenu met boodschappenlijst maken en minder vaak boodschappen doen. Dat scheelt een hoop overbodige spullen hier in huis.

Eerste dagen idd vers/bederfelijk, daarna pot/vries groente, spekreepjes/salami/vega/vries-vlees en (pakjes)puree/rijst/pasta/mie/couscous.



-Potgroenten en diepvriesgroenten zijn (volgens horen zeggen - don't shoot me) gezonder dan verse voorgesneden groente.

Maar belangrijker voor mij: diepvries smaakt erg goed, is goed te portioneren, en veel goedkoper vaak.

Diepvriesje via marktplaats is geen grote investering.



-De lidl is niet met alles goedkoper, maar voor vlees uit de koeling, verse groenten/fruit, wasmiddel en vooral frisdrank (maar dat drink je niet) scheelt het echt wel heel veel.



-Kijk eens of je kan varieren op de aardappels/groente/vlees.

Niet omdat het in eerste instantie goedkoper is, maar omdat je uiteindelijk beter/makkelijker doorkrijgt welke restjes je door elkaar kan mikken. En dàt scheelt wel weer.



Verder eens meer voorgaanden dat een budget zo groot is als wat je ervoor hebt. Je kan met heel weinig rondkomen als het nodig is, maar de vraag is of je het ervoor over hebt als het niet nodig is.



Misschien heb je wat aan bovenstaande tips, misschien is het voor jou de moeite niet waard.

Besparen moet je niet meer ellende opleveren dan het bespaarde geld je waard is!
Alle reacties Link kopieren
quote:Ivetje schreef op 12 maart 2009 @ 17:36:

[...]

Hij krijgt gewoon alleen maar biologisch eten. En hij vind er geen smaak aan zitten en vind het niet lekker. Dus ik hoef er thuis niet mee aan te komen. Punt ;)



Heeft dit niet meer te maken met degene die het klaarmaakt dan met het wel/niet biologisch zijn van de ingrediënten?



Ik koop zelf geen biologische groente/fruit, omdat ik het geld er niet voor heb, maar wel altijd biologisch vlees. Dit vlees smaakt zeker niet slechter dan vlees uit de bio-industrie, het smaakt eerder beter al vind ik dit niet bij alle soorten vlees even opvallend. Daarnaast kan ik me niet voorstellen dat vlees uit de bio-industrie gezond is maar dat is weer een andere prioriteit. Om maar te zwijgen over de leefomstandigheden van de bio-industrie beesten



Nu heb ik ook niet zo enorm veel geld te besteden, maar dan eet ik maar wat minder vlees.
Hoe komt men er toch altijd bij dat de markt zo goedkoop is met groente? Op de Ten Kate markt is een stal goedkoop (alles voor €0,50, wel dezelfde dag consumeren anders loopt het weg), de rest heeft prijzen die hoger liggen dan de AH.
Alle reacties Link kopieren
Trouwens, de etos heeft deze week wat goede aanbiedingen



Ivetje, zitten die dingen die je bij de Makro koopt ook bij die 50 euro inbegrepen? Als dat niet zo is vind ik die 50 euro per week niet echt een betrouwbare weergave van de werkelijkheid. Doe zelf trouwens ook boodschappen bij de Jumbo, waar ik erg tevreden mee ben. Koop alleen nooit wat van O'Lacy (huismerk) want vind dat bijna altijd niet te eten/drinken.
Alle reacties Link kopieren
quote:Heyjij schreef op 12 maart 2009 @ 17:35:

je kan trouwens beter vrije-uitloopeieren dan scharrel-eieren halen. Maar ook dat moet ieder voor zich weten.



Ja dat is eigenlijk het enige waar ik op let om wat diervriendelijkere producten te kopen: dat er een nulletje op m'n eieren staat.



Ben ook (nog) niet zo rijk, dus lees mee.
Fleurtje hier is de markt wel goedkoper. Niet alle kramen inderdaad en je moet even ontdekken welke, maar had hier pas nog 2 kilo perssinnaasappels, 1 kilo bananen, 2 kilo appels, bak kiwi's en een bloemkooltje voor een tientje, best netjes vind ik. En makkelijk een week goed te houden (in het 0-graden vak van de koelkast).
quote:Heyjij schreef op 12 maart 2009 @ 18:46:

[...]





toevallig zag ik vandaag een hele bloemkool (nog vers ook) voor 1,25 euro bij de lidl. Tja, ik vind het gruwelwinkels en kom daar dus niet. Dan is 200 gram groente voor geen 40 cent (overigens ook vers, alleen ingevroren) een zeer acceptabel alternatief. En nog makkelijk en tijdsbesparend ook.
Alle reacties Link kopieren
quote:extrahalo schreef op 12 maart 2009 @ 19:28:

Dat je zonder vlees ruimte overhoudt op jje bord? Eet je dan elke dag groente, vlees en aardappels ofzo? Nooit eens rijst met saus waar vlees in zit, nooit spagetti bolognese, nooit lasagna???

Ik was het die dat zei en in mijn geval is dat ook zo. We eten, zoals ik in mij openingspost had uitgelegd, geen rijdt of pasta hier. Enkel dus aardappels, groenten en vlees. Zonder het vlees vind ik dat een vrij leeg bord.
Alle reacties Link kopieren
Ohja, wat ik ook wel eens doe is groenten voor meerdere dagen kopen. Van elke groentensoort een stukje eraf halen en klein snijden en daar een ovenschotel van maken. Aardappelpurree eroverheen en de oven in. :D
Alle reacties Link kopieren
kijk ook eens naar andere produkten ipv levensmiddelen.

waar koop je wcpapier, schoonmaakmiddelen, douchegels en shampoo, tandpasta, dierenvoeding (als je die hebt), wasmiddel, vuilniszakken, aluminiumfolie, boterhamzakjes, vrieszakjes, handzeep, afwasmiddel, waxinalichtjes, cremes, haarprodukten ed.

als je dat allemaal koopt bij bv de action of een eurowinkel en dan wat meer inslaan dan bezuinig je al behoorlijk. daar kan je dan makkelijk een paar weken/maanden mee doen en heb je die kosten niet bij je wekelijkse boodschappen.

maak ook eens een lijstje met wat je echt nodig hebt en hou je daaraan.

ikzelf ben gemakkelijk van de graai en zonder lijstje neem ik veels te veel mee.



heb je een tuin of balkon? poot eens wat uien, knoflook, tomaten op stok, bietjes, prei, kruiden, aardbeien en andere groentes wat niet zoveel ruimte inneemt. erg leuk om te doen en het scheelt altijd weer.
Wc-papier, douchespullen enz koop ik eigenlijk altijd merk. Maar ik koop ook altijd groot in als het ergens ehct goed ion de aanbieding is. 2 voor de prijs van 1 enz.
quote:fleurtje schreef op 13 maart 2009 @ 21:35:

Hoe komt men er toch altijd bij dat de markt zo goedkoop is met groente? Op de Ten Kate markt is een stal goedkoop (alles voor €0,50, wel dezelfde dag consumeren anders loopt het weg), de rest heeft prijzen die hoger liggen dan de AH.Ik snap dat ook niet. Nu hebben we hier in 't durp natuurlijk niet zo'n grote markt als in 'n grote stad natuurlijk, maar ik heb afgelopen zomer 1 keer fruit gehaald op de markt en ik vond 't niet te vreten. De pruimen waren zuur en de aardbeien rotten bijna weg terwijl je erbij stond. De kwaliteit vond ik dus ook 'n stuk lager dan bij de gemiddelde supermarkt (AH, Jumbo) en de prijs was nu ook niet zo laag dat dat opweegt tegen 't feit dat je meer dan de helft kunt weggooien.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven