Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
Alle reacties Link kopieren
Ik denk dat je niks verkeerd doet. Je moet toch eten?

Het is gewoon allemaal verschrikkelijk duur, ik kijk ook steeds weer verbaasd op die bonnetjes.

Volgens mij is de BasvdH wel goedkoper over het algemeen.

Of je moet alles van het Euroshopper merk nemen.

Maarja dat kan en wil je niet altijd, logisch.
Alle reacties Link kopieren
quote:jennipher schreef op 12 maart 2009 @ 15:31:

Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. (ga eens naar de markt en koop daar je groenten & fruit) Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk (koffie zetten met een koffiezetapparaat is echt goedkoper)

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn) (kun je dit niet ook bij de lidl/aldi kopen?)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..geen idee waar je woont, maar waar ik woon hebben we een op=op winkel, hier heb je goede merken, maar dan 3 verpakkingen voor 5 euro, misschien is dat ook wat?
250 voor 2 personen is toch hartstikke weinig?

ik zit daar in m'n eentje al boven
Alle reacties Link kopieren
je doet niets verkeerd behalve dan dat je budget voor 2 personen te laag is ingezet.



Je hebt 250 euro per maand.. als je dit doorrekent naar een bedrag per dag kom je op 8,25 per dag.. van deze 8.25 moet je dus 3 maaltijden doen, al het drinken en ook nog je huishoudelijke artikelen kopen... is niet haalbaar denk ik. Dus gewoon hup je budget omhoog!!
Sometimes I question my sanity, but the unicorn and gummy bears tell me I’m fine!
Alle reacties Link kopieren
Op de pijlers "wonen" en "geld en recht" zijn er meerdere topics geweest over dit onderwerp.

250 euro per maand is heel weinig met zijn tweeën.

Het nibud gaat zelfs al uit van 300 euro per maand voor een tweepersoonshuishouden. Dit bedrag is alleen gebaseerd op het aanbevolen gezonde voedingspatroon door het voedingscentrum, te weten 3 maaltijden plus 2 gezonde tussendoortjes per dag, en behelst dus niet de kosten voor extra's als wijn en bier en hapjes, nonfood, drogisterij-artikelen e.d. Dat komt er dus nog eens bij.

En het nibud staat nu niet bepaald bekend om zijn decadentie, dus die 300 euro lijkt mij een vrij minimale inschatting..
Alle reacties Link kopieren
Wij zijn met 2 personen en ik red het met € 400,- niet hoor per maand.
Ik red het ook echt echt echt niet (twee volwassenen en een kind van drie).



Je zou kunnen minderen met vlees als je binnen je budget wil blijven.
Alle reacties Link kopieren
Hier komen mijn tips: of je er wat mee doet is een tweede:

* Pluis de folders van Trekpleister + Kruidvat door.

Hebben vaak shampoo/ deodorant aanbiedingen. 500ml shampoo voor 0,89. Ook de Action heeft leuke aanbiedingen.

* Goedkoop boodschappen doe je bij de Aldi ( of Lidl) of Nettorama. Bij de Nettorama 5kg aardappels voor 1,69

* Met een theezakje kun je vaker, bewaar deze naast de waterkoker.

* Drink ook eens water ipv altijd maar melk/ druivesap.

2 glazen melk per dag zijn in principe voldoende.

* Toiletpapier grijs is het goedkoopst en net zo goed voor je billen. Het is alleen even wennen voor de zeurpieten onder ons.

4 rollen voor 0,59

* Waspoeder heb ik Witte en Color reus Poeder, hoeft maar heel klein schepje in de wasmachine.

* Beleg van de Aldi is niets mis mee. De kaas is superlekker.

Bijna een halve kg. voor 2,35

* Vlees haal ik altijd bij de Plus altijd in de aanbieding!

* Pads zijn duur. Ik drink gewoon lekker ouderwets uit een koffieapparaat. Voor mij de lekkerste koffie. Nu ik het erover heb, ga gelijk even een bakkie doen.

* Succes met de boodschappen oja..wij hielden 50 euro over ..en gaan in april lekker een weekend weg...haha
Alle reacties Link kopieren
Nou ik kom net terug van boodschappen doen en ben bij de Lidl geweest, ik had een behoorlijk volle kar met veel frisdrank, groente en fruit (wat ik vele malen beter vind dan bij de c1000 en ah), eten, zuivel, wasmiddel (best getest door radar), koekjes, snoepjes, aardappels, vlees en ga zo maar door en ik was €58,= kwijt, dit red ik echt niet bij een c1000 of AH. Dus misschien een tip om eens ergens anders te kopen dan bij de AH, ik ga sindskort naar de Lidl en ik moet zeggen dat het me heel goed bevalt. Tuurlijk haal ik ook nog wel een aantal dingen die ze bij de Lidl niet hebben, maar dat zijn er niet veel.



Groeten Einoel
Alle reacties Link kopieren
Denk zelfs eerder € 150,- per week met 2 volwassenen.
Ja Lidl en Aldi best ok voor bepaalde dingen hoor, maar ik weiger vlees te eten wat verpakt zit in karton bijvoorbeeld.
Alle reacties Link kopieren
Eens met potjethee, wellicht zou je nog je groenten op de markt kunnen kopen, maar verder lijkt me niet dat er nog veel te bezuinigen valt voor je. De kosten van de supermarkt zijn weer sterk omhoog gegaan. Zo is bij de aldi de kattenvoer van 25 cent ineens naar 35 cent gegaan en veel meer andere producten zijn weer duurder geworden.

Is nog geen 60 euro per week voor eten en drinken en verzorgingsproducten bij jullie dat valt nog mee. Bedenk ook dat het vaak in verhouding goedkoper is om met meer mensen te leven.
Ze bestaan, het is moeilijk te verstaan. Je wilt het niet horen, toch ben je samen met een geest geboren. In je zit een geest die leeft, die je soms moeilijkheden geeft. Eigenlijk is een geest heel fijn, anders zou je toch nooit geboren zijn?
Alle reacties Link kopieren
Ik vind het ook niet echt veel... Ik gaf altijd meer uit met zijn 2en!

Als je wilt besparen moet je sowieso geen boodschappen meer bij de AH doen. Daar heb je dus wel de euroshopper die goedkoop is, maar neemt nogal eens wat extra's mee. Begrijp me niet verkeerd, ik zou ook het liefst alle boodschappen bij de AH doen, gewoon een super fijne winkel. Ik ben alleen geen luxe paardje.
Alle reacties Link kopieren
minderen met kaas scheelt wel iets. Meer jam en pindakaas gebruiken, is per boterham echt goedkoper. Koop je halfjes brood of hele broden?

Je beschrijft niet watvoor soort groente je koopt. Maar dat kan behoorlijk schelen. ga je bijv. gevulde courgettes maken als de courgettes 1,69 per stuk kosten of maak je dan een ander gerecht? Koop je een dure komkommer of een zak winterpeen waar je ook een frisse salade mee kunt maken. Dat soort kleine dingen. Je hoeft bijv. geen druiven te kopen als ze 2,50 per pond kosten, je kan dan ook goedkope elstarappels kopen.
Alle reacties Link kopieren
quote:einoel schreef op 12 maart 2009 @ 15:44:

Nou ik kom net terug van boodschappen doen en ben bij de Lidl geweest, ik had een behoorlijk volle kar met veel frisdrank, groente en fruit (wat ik vele malen beter vind dan bij de c1000 en ah), eten, zuivel, wasmiddel (best getest door radar), koekjes, snoepjes, aardappels, vlees en ga zo maar door en ik was €58,= kwijt, dit red ik echt niet bij een c1000 of AH. Dus misschien een tip om eens ergens anders te kopen dan bij de AH, ik ga sindskort naar de Lidl en ik moet zeggen dat het me heel goed bevalt. Tuurlijk haal ik ook nog wel een aantal dingen die ze bij de Lidl niet hebben, maar dat zijn er niet veel.



Groeten EinoelMaar met dit bedrag redt ze het dus nog niet voor 250 euro per maand.. je komt dan al op 251 en een beetje euro uit, en je geeft zelf al aan dat je ook nog andere dingen haalt die ze daar niet hebben, en dus kom je dus nog iets hoger uit.....en zoals to al aangeeft, ze kan niet zomaar alles gebruiken omdat ze bepaalde toegevoegde stoffen niet wil/kan gebruiken!
Sometimes I question my sanity, but the unicorn and gummy bears tell me I’m fine!
Alle reacties Link kopieren
Ik heb voor 4 personen (waar van nog 1 in de luiers) een budget van 100.- per week, dus 400,- per maand.

Dat vind ik al behoorlijk krap en ik moet echt opletten dat ik ermee rond kom. Dus ik vind 250,- voor 2 personen heel weinig hoor.
Alle reacties Link kopieren
Wijzelf leven trouwens van 60 euro per week dus 260 per maand. Zijn met 2 personen en 2 katten en een hond.
Ze bestaan, het is moeilijk te verstaan. Je wilt het niet horen, toch ben je samen met een geest geboren. In je zit een geest die leeft, die je soms moeilijkheden geeft. Eigenlijk is een geest heel fijn, anders zou je toch nooit geboren zijn?
Alle reacties Link kopieren
Ik wist niet dat het budget zo laag was. Van wat ik in mijn omgeving had gehoord was dit een normaal bedrag, vandaar dat ik hiervan uit ben gegaan. Ben blij te horen dat ik het niet helemaal verkeerd doe dus ;)

Als eerste het budget maar wat omhoof aanpassen dus. Ik ben wel erg blij met de tips die hier staan en ga ze eens goed doorlezen om te kijken welke ik allemaal kan toepassen.

Zelf zat ik nog te denken een maand lang alle supermarktbonnetjes te bewaren om eens duidelijk te kunnen zien waar het geld heengaat, zeg maar. Wat koop ik wat eigenlijk onzin is. Aan de koffiepads mag ik helaas niet komen, die zijn heilig ;)
Alle reacties Link kopieren
Ik vind 250 euro ook niet zo veel hoor. Je doet ook niets raars zo aan je lijstje te zien. Boodschappen zijn gewoon duur. Eventueel zou je meer bij bv de Aldi of de Lidl kunnen gaan halen.
Dat vind ik knap ikbenik!
Alle reacties Link kopieren
quote:ikbenikhetisnietanders schreef op 12 maart 2009 @ 15:50:

Wijzelf leven trouwens van 60 euro per week dus 260 per maand. Zijn met 2 personen en 2 katten en een hond.



en dan geef je echt nergens meer iets aan uit??? Dus niet de lunch op je werk kopen.. of nog even gauw wat losse dingen halen? wauw dat vind ik echt knap....

mijn kat eet al voor bijna 10 euro per week!!! ( verwend nest eigenlijk he!)
Sometimes I question my sanity, but the unicorn and gummy bears tell me I’m fine!
Het is 'm niet aan te zien Biol, die kat
Alle reacties Link kopieren
Wie heeft jouw budget zoals jij dat noemt bepaald TO?



Heb je dat zelf bedacht?



Je komt vers uit huis, had je wel een idee wat alles kost?
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 15:55:

Het is 'm niet aan te zien Biol, die kat whahahaha.... wacht maar tot je de echte ziet!!!!
Sometimes I question my sanity, but the unicorn and gummy bears tell me I’m fine!

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven