Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 17:10:

Kipfilet bij de Jumbo is spotgoedkoop: 7,18 per kilo. Dus je bent per portie van 100 gram maar 0,71 kwijt. Da's geen geld toch?ja, alleen jammer dat die beesten waarschijnlijk een intens kut-even hebben gehad. Ben jij uberhaupt wel in iemand anders geintereseerd dan jezelf?
Alle reacties Link kopieren
ik ben er niet helemaal achter of je student bent: maar wat bij mij hielp was gewoon lekker ouderwets in het weekend naar je ouders, zodat daar voor je gekookt wordt etc ;)



dat kan je in de maand zo al 8 dagen warm eten schelen.



verder is het verhoudingsgewijs nog weer goedkoper vaak om voor 4/6 personen te koken dan voor 2.



is er een mogelijkheid dat je met vrienden een roulatie eetavond gaat houden? hoeft je maar 1 van bijv. 4 maandagen in de maand te koken. ik doe het op dit moment op deze manier op 2 avonden. en het scheelt toch echt een paar euro op deze manier.
Alle reacties Link kopieren
Het hangt er een beetje vanaf hoe je die uitgave bekijkt. Is 250 voor jou de limiet? Dan kan je misschien bezuinigen door wat vaker te kiezen voor pastagerechtjes. Dat kan ook zonder vlees. Ik zou wel niet beginnen kiezen voor aldi-of lidl vlees, lijkt me minder gezond.



Maar als die 250 voor jou geen maximum is, en je gewoon dacht dat dit al veel is, zou ik me niet druk maken. Wij geven met twee per maand minstens 400 EUR uit aan boodschappen.
Alle reacties Link kopieren
Oei ik lees net dat pasta geen optie is omdat je huisgenoot dat niet lust. Jammer, want pastagerechtjes kunnen net erg goedkoop zijn...
7.18 euro, daar koop ik 1 kipfilet van
brood kan ook duur zijn. Ik wilde er nooit op bezuinigen maar doe het nu toch. Bij de AH heb je aan het begin van de week 3 broden voor 2 euro. Eerder kocht ik altijd dat hele lekkere brood met van die pitjes en zaden. Meer dan 2 euro per stuk! Ik koop het nu ook nog wel eens hoor. Vind het toch wel een stuk lekkerder maar ja, het geld moet ergens vandaan komen toch?



Ik vergat even dat je geen vriezer hebt. Dan heb je natuurlijk niks aan drie broden. Maar toch zit er heel veel verschil in de prijs van verschillende soorten brood.
Maryemma dat jij vegetarisch eet, wil niet zeggen dat je zulke opmerkingen naar andermans hoofd kan smijten.

Misschien is Elninjoo wel moeder Teresa die van een flinke lap vlees houdt.
quote:Maryemma schreef op 12 maart 2009 @ 17:14:

[...]





ja, alleen jammer dat die beesten waarschijnlijk een intens kut-even hebben gehad. Ben jij uberhaupt wel in iemand anders geintereseerd dan jezelf?

kut voor die kip idd, maar ze smaken me prima en zolang biologisch vlees 3 keer zo duur is ben ik niet van plan dat te kopen



gelukkig eet ik zeker de helft van de week vis/seafood en die beesten zullen waarschijnlijk wel iets vrijer leven gehad hebben dan 'n kip
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 17:18:

Maryemma dat jij vegetarisch eet, wil niet zeggen dat je zulke opmerkingen naar andermans hoofd kan smijten.

Misschien is Elninjoo wel moeder Teresa die van een flinke lap vlees houdt.Dat zou kunnen, maar gezien haar reacties op andere topics waag ik dat te betwijfelen. Opmerkingen als 'pasta en rijst zijn armeluisvoedsel' helpen daar trouwens ook niet zo bij...
Alle reacties Link kopieren
Volgens mij moet je wat realistischer naar je uitgaven kijken.



Ik kan nou wel zeggen dat ik rond de 50 euro per week besteed aan boodschappen, maar dan heb ik het alleen over het eten. Deodorant, wasmiddel, zeep, shampoo, zeg maar alle drogisterij artikelen, tel ik daar niet in mee. Boodschappen zijn bij mij de etenswaren. En jij wilt alleen rundvlees eten, goed, dat is wat duurder dan een gehaktbal. Maar als ik zo je lijstje nakijk valt het volgens mij wel mee.

De vorige week deed ik boodschappen voor mijn moeder. Alleen maar etenswaren, voor één week, was voor 70 euro, en zij zijn ook maar met z'n tweetjes, en eten bovendien veel aardappelen, en weinig vlees. En dan had ze nog geen bier, wijn, extraatjes zoals toastjes en co, geen schoonmaakmiddelen en geen wc papier, dat koopt ze namelijk bij de aldi, dus dat komt er nog bij.



Als je echt moet bezuinigen, kun je ook naar andere dingen in je huishouden kijken. Eén minuut per dag per persoon minder douchen, de verwarming één graad lager zetten, kamers in je huis waar je niet de hele tijd bent niet verwarmen (de wc bijvoorbeeld), spaarlampen, ruimtes waar je niet bent het licht uitdoen, abonnementen waarvan je het geleverde maar half leest opzeggen... er zijn veel dingen waarop je kunt besparen.



Schrijf anders eens precies op waar je het geld aan uitgeeft, en probeer eens om bijvoorbeeld de etenswaren eerst op de band te leggen, de andere spullen als laatste, en vraag om een subtotaal als de etenswaren gescand zijn. Dan heb je denk ik wel een beter beeld van hoeveel geld je nou eigenlijk aan eten uitgeeft. Want uiteindelijk gaat eten vóór al het andere.
Alle reacties Link kopieren
quote:thaliondhulinwen schreef op 12 maart 2009 @ 17:14:

ik ben er niet helemaal achter of je student bent: maar wat bij mij hielp was gewoon lekker ouderwets in het weekend naar je ouders, zodat daar voor je gekookt wordt etc ;)



dat kan je in de maand zo al 8 dagen warm eten schelen.



verder is het verhoudingsgewijs nog weer goedkoper vaak om voor 4/6 personen te koken dan voor 2.



is er een mogelijkheid dat je met vrienden een roulatie eetavond gaat houden? hoeft je maar 1 van bijv. 4 maandagen in de maand te koken. ik doe het op dit moment op deze manier op 2 avonden. en het scheelt toch echt een paar euro op deze manier.



Ja, ik ben student, huisgenoot werkt. Wij eten iedere dag samen en alle boodschappen zijn gewoon voor ons beide.

Bij ouders eten is voor mij geen optie.
quote:elninjoo schreef op 12 maart 2009 @ 17:19:

[...]



kut voor die kip idd, maar ze smaken me prima en zolang biologisch vlees 3 keer zo duur is ben ik niet van plan dat te kopen



gelukkig eet ik zeker de helft van de week vis/seafood en die beesten zullen waarschijnlijk wel iets vrijer leven gehad hebben dan 'n kipIk let er ook echt niet op waar de kip en het varkentje vandaan komen hoor. Zeker niet omdat biologisch idd 3 keer zo duur is. Daarnaast eet mijn vriend op zijn werk alleen maar biologisch en die is er niet echt over te spreken. Het vlees gaat nog, maar de sla waar de beestjes nog inzitten gaat hem toch echt wat te ver. Dan maar wat minder biologisch en zonder beesten
quote:Maryemma schreef op 12 maart 2009 @ 17:20:

[...]





Dat zou kunnen, maar gezien haar reacties op andere topics waag ik dat te betwijfelen. Opmerkingen als 'pasta en rijst zijn armeluisvoedsel' helpen daar trouwens ook niet zo bij...



Mag ze toch vinden?

Wind je niet op
Alle reacties Link kopieren
quote:Maryemma schreef op 12 maart 2009 @ 17:14:

[...]





ja, alleen jammer dat die beesten waarschijnlijk een intens kut-even hebben gehad. Ben jij uberhaupt wel in iemand anders geintereseerd dan jezelf?



Slaat helemaal nergens op wat jij hier uitkraamt.



Ik wil een lekker stuk vlees, maar ga niet naar de biologische slager maar naar een gewone slager.



Heeft niks met interesse te maken maar met waar je geld aan uit wil geven, eigenverdiend geld wel te verstaan.



En als ik een lekkere varkenshaas of een ander lekker stuk vlees koop ga ik niet vragen of het beest geleden heeft, kom nou.
Djie, die sla met beestjes kan je ook wassen hoor
quote:Maryemma schreef op 12 maart 2009 @ 17:20:

[...]





Dat zou kunnen, maar gezien haar reacties op andere topics waag ik dat te betwijfelen. Opmerkingen als 'pasta en rijst zijn armeluisvoedsel' helpen daar trouwens ook niet zo bij...Het is gewoon zo. Het zijn producten die door studenten die niet meer te besteden hebben gegeten worden omdat ze zo goedkoop zijn. Natuurlijk kan 't ook bij 'n volwaardige maaltijd als bijgerecht zitten, maar ik vind het niet lekker, dus ik eet het sowieso niet.
Alle reacties Link kopieren
Hmmm laat mij dan maar "armeluis" voedsel eten, maar pasta en rijst staan elke week wel op mijn menu in Huize Dushi. En aangezien ik voor een persoon kook bevalt me dat prima. Alleen is Jennipher daar niet mee geholpen. Huisgenoot wil geen pasta gerechten.



Ik kook altijd voor 2 dagen (of meer) Zodat ik een deel kan invriezen. Jennipher je zou eens moeten overleggen of er toch niet een vriezer kan komen. Het scheelt behoorlijk in de kosten. Diepvriesgroenten zijn ook regelmatig in de aanbieding. En als je meerdere broden kunt aanschaffen omdat die in de aanbieding zijn helpt je dat ook. Vlees kun je dan ook in grotere hoeveelheden aanschaffen zodat je per portie kunt wegzetten in de vriezer. Het lijken kleine beetjes maar je merkt het zeer zeker in je budget!
Een vriezer is idd 'n goed hulpmiddel, omdat je vaak aanbiedingen hebt van vlees zodat je dat kunt invriezen in persoonsporties.
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 17:27:

Djie, die sla met beestjes kan je ook wassen hoor Dat was een voorval op zijn werk. Daar gaat ie echt de sla niet zelf wassen hoor. Maar als ik dat dan hoor, heb ik al geen trek meer in die biologische meuk. En mijn vriend komt het zijn neus ook wel uit, aangezien hij op het werk niets anders krijgt. En nee, hij eet niet dagelijks op zijn werk maar met overwerk of overleg ofzo wel. Voor ons is de keus voor biologisch dus geen optie, naast dat het 3 keer zo duur is. Scharreleieren komen er wel in hoor
Alle reacties Link kopieren
250 euro voor 2 personen, vind ik op zich redelijk.

ik gebruik voor mij alleen 150 euro per maand.

Ik eet alleen niet alle dagen vlees, maar ongeveer 3 keer per week. Niet om perse te bezuinigen, maar omdat het niet zo gezond is om het alle dagen te eten. Ik vervang het door kaasburger, vega-burger, gerechten zoals pannekoeken/pasta of ik maak echt een vegetarisch gerecht. Zoals een ovenschaal gevuld met allerlei verse groentes, tomantensaus erdoor, gerapste kaas er overheen en ontzettend lekker.



en 1 x p.w. een pasta/rijstgerecht zoals maccaroni/spaghetti/nasi etc. is ook zo slecht nog niet.



Ik haal al mijn boodschappen bij Aldi en Lidl. Wat ze er niet hebben haal ik wel bij de gewone super, maar dat is vrij weinig.



Maar wat al eerder gezegd werd, als je het prima kan betalen moet je gewoon kopen wat je lekker vind. Als je wil letten op je budget, dan kan het goedkoper.
quote:Ivetje schreef op 12 maart 2009 @ 17:31:

[...]

Dat was een voorval op zijn werk. Daar gaat ie echt de sla niet zelf wassen hoor. Maar als ik dat dan hoor, heb ik al geen trek meer in die biologische meuk. En mijn vriend komt het zijn neus ook wel uit, aangezien hij op het werk niets anders krijgt. En nee, hij eet niet dagelijks op zijn werk maar met overwerk of overleg ofzo wel. Voor ons is de keus voor biologisch dus geen optie, naast dat het 3 keer zo duur is. Scharreleieren komen er wel in hoor Deze moet je even uitleggen. Krijgt hij dan altijd hetzelfde? 1 krop biologische sla met 1 biologische hamburger ofzo?
quote:Dushi74 schreef op 12 maart 2009 @ 17:28:

Hmmm laat mij dan maar "armeluis" voedsel eten, maar pasta en rijst staan elke week wel op mijn menu in Huize Dushi. Hier ook hoor, dus zo'n sloeber ben je niet Het is bij ons ook echt niet zo dat we niet meer te besteden hebben, maar als het met minder kan en ik zo wel een mooie inrichting voor ons huis kan kopen of nog een paar nieuwe uggs dan doe ik dat graag
Alle reacties Link kopieren
En goed de folders in de gaten houden. Daar kom je de aanbiedingen wel tegen en kun je kijken in welke winkels je wat gaat halen. Het product blijft dan hetzelfde maar het scheelt ook weer wat in de kosten. Moeten die winkels wel binnen een redelijke afstand te bereiken zijn voor je. Anders schiet je er qua tijd en kosten nog niets mee op.
Alle reacties Link kopieren
je kan trouwens beter vrije-uitloopeieren dan scharrel-eieren halen. Maar ook dat moet ieder voor zich weten.
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 17:33:

[...]





Deze moet je even uitleggen. Krijgt hij dan altijd hetzelfde? 1 krop biologische sla met 1 biologische hamburger ofzo?Hij krijgt gewoon alleen maar biologisch eten. En hij vind er geen smaak aan zitten en vind het niet lekker. Dus ik hoef er thuis niet mee aan te komen. Punt ;)

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven