Geld & Recht alle pijlers

Wat doe ik verkeerd? Maandelijks bedrag boodschappen..

12-03-2009 15:31 163 berichten
Alle reacties Link kopieren
Ik heb het hier geplaats omdat het vooral over de financiele kant gaat rondom het eten en de boodschappen.



De situatie is namelijk dat ik sinds een tijdje voor het eerst op mezelf woon. We wonen met z'n tweeen en ik doe de boodschappen en kook. Zelf vind ik gezond eten vrij belangrijk (kan ook aardig snoepen maar dat terzijde ) maar merk dat wat ik maandelijks besteed aan boodschappen toch wel erg veel is. Mijn ' budget' voor de supermarkt is 250 euro per maand voor twee personen en ik merk dat ik het er niet mee red. Wat natuurlijk belachelijk is, als ik zo om me heen kijk, sinds we maar met twee personen zijn. Dus ik ben op zoek naar adviezen en tips om me aan dit budget te kunnen houden. Ik zal een beetje een idee geven van wat ik koop en besteed:



-We eten dagelijks vlees, heel af en toe vis (te weinig) en dan alleen rundervlees. Af en toe ook kipfilet. Varkensvlees eten we helemaal niet. Niet bij het avondeten en niet als broodbeleg.

-Dagelijks een half brood volkorenbrood. Dit gaat wel op omdat er ook brood meegenomen word naar werk etc

-Elke dag groente uit de supermarkt. Af en toe een potje groente of een voorverpakte zak groente. (ongeveer 1x in de week)

-Huisgenoot drinkt koffie, de pads van het AH huismerk

-Dagelijks melk

-Ik probeer bepaalde toegevoegde stoffen te vermijden en koop dus geen vleeswaren, kan-en-klare salades en soepen.

-Eet best veel chocolade maar neem dan altijd een simpele tablet van onder de euro per stuk. Geen dure chocolade.

-Qua beleg eten we veel kaas, hagelslag, pindakaas, jam. Kaas altijd van het huismerk, een groot stuk, geen plakjes. Hagelslag, pindakaas en jam meestal van een vrij prijzig merk (wel van de supermarkt) omdat ik let op die toegevoegde stoffen en die vaak in de goedkopere merken zit. Heb laatst een goedkope pindakaas gevonden zonder deze stoffen en die heb ik nu gekocht.

-Waspoeder en wasverzachter koop ik van het huismerk van de supermarkt. (Albert Heijn)

-Keukenpapier en toiletpapier koop ik bij een goedkope winkel (Aldi of Lidl of van het goedkoopste merk van de AH)

-Zelf drink ik veel melk, thee of druivensap van het huismerk.

-Aardappels koop ik altijd in grote zakken bij de supermarkt.

-Pasta of rijstgerechten eten we niet omdat mijn huisgenoot dit niet lust.



Dit is denk ik het belangrijkste en meest voorkomende wat ik koop. Toch red ik het op een of andere manier niet met m'n 250 per maand voor 2 personen. Wat doe ik verkeerd? Tips zijn erg welkom! Een vriezer hebben we niet dus dingen op voorraad bewaren gaat niet. Ohja, ik probeer zoveel mogelijk op de 35% stickers te letten als ik bij de Albert Heijn boodschappen doe (bijna altijd want dat zijn de twee supermarkten hier in de buurt). Soms koop ik vlees dus met zo'n sticker en ook deodorant probeer ik meerdere van te kopen wanneer ze met korting te koop zijn.

Qua zeep en andere badproducten koop ik meestal wel 1 van de duurdere supermarktmerken omdat ik daarbij het minste last heb van allergische reacties. Ik koop ze dan wel alleen tijdens een actie en koop dan wat flessen op voorraad..
Alle reacties Link kopieren
quote:ronja79 schreef op 12 maart 2009 @ 15:48:

minderen met kaas scheelt wel iets. Meer jam en pindakaas gebruiken, is per boterham echt goedkoper. Koop je halfjes brood of hele broden?

Je beschrijft niet watvoor soort groente je koopt. Maar dat kan behoorlijk schelen. ga je bijv. gevulde courgettes maken als de courgettes 1,69 per stuk kosten of maak je dan een ander gerecht? Koop je een dure komkommer of een zak winterpeen waar je ook een frisse salade mee kunt maken. Dat soort kleine dingen. Je hoeft bijv. geen druiven te kopen als ze 2,50 per pond kosten, je kan dan ook goedkope elstarappels kopen.



Qua groenten en fruit kocht ik in het begin altijd die voorverpakte verpakkingen van de AH maar ben hier supersnel op teruggekomen! Koop m'n fruit wel in de supermarkt maar zoek ze zelf uit en doe ze in een zakje. Koop geen gekke dingen, wat peren, appels, bananen en af en toe ene paar druiven als ze in de aanbieding zijn alleen.

Groentes die ik vaak koop zijn broccoli, andijvie, sperzieboontjes, witlof, niks idioot duurs dus. Sausjes voor de groente koop ik ook niet vanwege de zooi die er vaak in zit. We hebben allerlei kruiden in huis en dat gebruik ik.

Ik moet toegeven dat ik nooit bij de markt kom maar ik zal dan toch maar eens daarheen gaan om de prijzen te vergelijken. (shame on me, weet niet eens welke dag hier een markt is maar daar kom ik wel achter )
Alle reacties Link kopieren
250 is echt wel haalbaar. Ik doe het zelf voor 200 met twee mensen. Ik denk dat het inderdaad wel eens het vlees zou kunnen zijn. Verder werkt het goed om niet naar de supermarkt te gaan met trek, want dan neem je altijd meer mee. Ik doe maae 1 maal per week boodschappen dan neem ik uiteindelijk ook minder lekkere en bijzondere dingen mee. Ik koop trouwens inderdaad wel veel euroshopper, maar alleen de dingen die ik ook echt lekker vind van dat merk. Groenten koop ik meestal biologisch. Dus het kan echt voor 250 euro! Zet hem op, maak een boodschappenlijstje voor je weg gaat en bekijk vast of het niet al veel te duur is. Schrap anders dan gewoon iets. Of eet iets simpellers.
Tip 1: als je die 250,- kan missen, heb je geen probleem. Zoals je ziet zijn er mensen die veel meer uitgeven zonder ongelukkig te worden.



Kan je die 250,- in feite niet missen, dan eens in detail noteren waar je je geld aan uitgeeft.



Tip 2: De AH is duur.



Tip 3: Dagelijks vlees, en regelmatig vis is duur en niet nodig. Rundvlees is ook niet het goedkoopste vlees.



Tip 4: mensen die zeggen dat het nu eenmaal niet goedkoper kan alleen serieus nemen als je die 250,- kan missen. Als je het niet kan missen, kan het natuurlijk best goedkoper. De tering naar de nering zetten, dat soort gouwe ouwen. Je moet geen vruchtensap of melk drinken, thee kan ook. En je moet niet eens thee of koffie drinken, water kan ook.



Tip 5: Als je denkt dat je die 250,- niet kan missen, ga dan je andere uitgaven en inkomsten eens na. Misschien moet je het niet zoeken in je dagelijkse boodschappen maar in andere zaken?
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 15:46:

Ja Lidl en Aldi best ok voor bepaalde dingen hoor, maar ik weiger vlees te eten wat verpakt zit in karton bijvoorbeeld.



Vlees in karton verpakt???? Bij de Lidl en Aldi bij ons zijn ze net zo zuurstofarm verpakt als bij de AH of bij de Plus en Super de boer....of bedoel je alleen de hamburgers uit het vriesvak?

Verder heeft de LIDL de gezondste verse groenten (Dus de minst schadelijke antibeestjesgiffen)
Ruil hem in voor een ED! Veilig en warm. Dat is wat je nodig hebt!
Alle reacties Link kopieren
Ik blijf er bij dat de aldi niet goedkoper is. Voor ons in elk geval niet en dit hoor ik van meer mensen.

Ik zie hier tips staan van 500 ml douchegel voor 0,89 Wow!

Daar ben ik 15 tot 20 euro voor kwijt... ( maar dan wel natuurlijk en dierproefvrij, tis net waar je voor kiest)

Verder veel AH huismerk en euroshopper kopen.



Maar ik denk dat je budget gewoon te laag is. Wij zijn met zijn 2en ongeveer 75 euro per week kwijt ( als we naar de aldi en AH gaan dan zijn we nog meer kwijt........ dus we doen alles bij de AH)
Alle reacties Link kopieren
quote:elleinspe schreef op 12 maart 2009 @ 15:55:

Wie heeft jouw budget zoals jij dat noemt bepaald TO?



Heb je dat zelf bedacht?



Je komt vers uit huis, had je wel een idee wat alles kost?



Het budget is bepaald door mijzelf. Tot dit bedrag ben ik gekomen door wat ik hoorde van mijn omgeving (familie). Ik had geen idee hiervoor wat alles kost omdat ik me daar thuis niet mee mocht bemoeien. (boodschappen, koken etc) Probeer het nu dus gaandeweg een beetje uit te vinden. Er zijn ook dingen waar ik geen rekening mee heb gehouden, bedenk ik me nu pas, zoals dat er thuis wel (goedkoper) varkenvlees werd gegeten, er niet op toegevoegde stoffen werd gelet en dus bij alles het goedkoopste merk werd gekocht etc.

Ik ga zeker aan de slag met alle tips die ik hier krijg! Bedankt allemaal!
quote:Fame schreef op 12 maart 2009 @ 16:01:

[...]





Vlees in karton verpakt???? Bij de Lidl en Aldi bij ons zijn ze net zo zuurstofarm verpakt als bij de AH of bij de Plus en Super de boer....of bedoel je alleen de hamburgers uit het vriesvak?

Verder heeft de LIDL de gezondste verse groenten (Dus de minst schadelijke antibeestjesgiffen)



Vriesvak bedoel ik.



O nee, jij weer. Met jou ga ik het niet meer over eten hebben
Alle reacties Link kopieren
Wij zitten ook ongeveer op 250,- pm aan de boodschappen. (2 personen) Wij eten bijna altijd verse groenten (wel zelf snijden ), veel fruit, maar eten niet zoveel vlees. Misschien 1 keer per week rundergehakt en een keer kip (filet). Verder lekker vis en vegetarisch.



Daarnaast hebben wij niet het gevoel zuinig te zijn qua eten. Vind ik toch heel belangrijk om lekker en gezond te eten. We doen een deel van de boodschappen bij de Lidl en de luxere spullen komen van de AH.



We drinken alleen wel meestal water en thee. Zijn niet zo dol op frisdranken. Sapjes pers ik liever zelf.
In plaats van vruchtensap kan je ook limonade drinken trouwens.
Flashy, eens.

Zag laatst bij de Aldi iets wat ik bij de AH ook had zien staan (Euroshopper bij de AH) en het product was bij de AH goedkoper. Weet niet meer waar het om ging, jam ofzo.
Alle reacties Link kopieren
quote:rider schreef op 12 maart 2009 @ 16:00:

Tip 1: als je die 250,- kan missen, heb je geen probleem. Zoals je ziet zijn er mensen die veel meer uitgeven zonder ongelukkig te worden.



Kan je die 250,- in feite niet missen, dan eens in detail noteren waar je je geld aan uitgeeft.



Tip 2: De AH is duur.

Niet waar!! ik ben bij de AH vele malen goedkoper uit dan bij de aldi, aldi is ongemerkt erg duur met producten.



Tip 3: Dagelijks vlees, en regelmatig vis is duur en niet nodig. Rundvlees is ook niet het goedkoopste vlees.

Niet nodig? daar denkt het voedingscentrum anders over, en ik kan mijn hardwerkende vriend echt zijn vlees niet ontzeggen.



Tip 4: mensen die zeggen dat het nu eenmaal niet goedkoper kan alleen serieus nemen als je die 250,- kan missen. Als je het niet kan missen, kan het natuurlijk best goedkoper. De tering naar de nering zetten, dat soort gouwe ouwen. Je moet geen vruchtensap of melk drinken, thee kan ook. En je moet niet eens thee of koffie drinken, water kan ook.

Lekker saai.



Tip 5: Als je denkt dat je die 250,- niet kan missen, ga dan je andere uitgaven en inkomsten eens na. Misschien moet je het niet zoeken in je dagelijkse boodschappen maar in andere zaken?
Alle reacties Link kopieren
Ik woon ook met zijn tweeen, en we eten volgens mij ongeveer hetzelfde als jij. Ik heb niet alles gelezen tot nu toe, maar mijn beste tip is: doe eens per week boodschappen, vries bedervelijke dingen (vlees enzo) in. Eet aan het begin van de week de bedervelijke groenten (spinazie / andijvie) en aan het einde van de week de sterkere groenten (boontjes, witlof etc).



Ik ben dan in totaal per week tussen de 60 en 90 euro kwijt aan boodschappen, wat per maand ook al gauw op ruim €250 komt. En echt, wij doen geen gekke dingen en halen zelfs heel veel bij de Aldi (frisdrank, maar niet de cola, kaas, yoghurt, koek, wijn, olieën, zoutjes, etc).



Ik heb een collega met een eenpersoonshuishouden en die is bijna net zoveel kwijt als wij (tussen de 50 en 75 per week). Porties die je koopt zijn toch altijd voor twee of meer ofzo. Schrijf anders eens een paar weken op wat je koopt en wat je uiteindelijk weggooit. Ik moest bijvoorbeeld een hele zak worteltjes weggooien. Of twee zakjes (goedkope want Aldi, maar toch) mozzarella want over de datum. Een potje tonijn, omdat die niet op was gegaan en achterin de koelkast was verdwenen, flesjes en bakjes met sausjes (vindt vriend lekker, maar eet niet snel genoeg). Op die manier kun je beter bijhouden wat je nou eigenlijk gebruikt.
En Jennipher, maar vermoed dat je dat al doet, niet van die pakken Knorr Wereldgerechten bijvoorbeeld kopen, die zijn ook stervensduur (en niet te eten, maar dat terzijde )
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 16:07:

Flashy, eens.

Zag laatst bij de Aldi iets wat ik bij de AH ook had zien staan (Euroshopper bij de AH) en het product was bij de AH goedkoper. Weet niet meer waar het om ging, jam ofzo.



Ik had via internet de aldi watcher ofzo eens een lijstje gemaakt en toen we bij de AH boodschappen gingen doen vergeleken.

Bijna alles was bij de aldi duurder, of het verschil was een paar cent. Maar alles bij elkaar was de AH dus goedkoper.
Alle reacties Link kopieren
Ik koop trouwens vaak een kilo rundergehakt en dergelijke, portioneer dat thuis en vries dat in. Dat scheeld ook. Maar jij hebt geen vriezer dus daar heb je niks aan.
Alle reacties Link kopieren
Het valt me op dat alles echt veel duurder is het laatste jaar.

Ik heb gisteren de boodschappen voor de hele week gedaan, koop alles vers (veelal bij Lidl), koop geen koek, snoep of zoutjes, frisdrank e.d. Wel twee flessen wijn, redelijk wat fruit & groente e.d. Was in totaal 75 euro kwijt voor twee personen. Dan koop ik echt niets bijzonders, alleen de dagelijkse boodschappen.

En ik realiseerde me gisteren, dat het me tegenwoordig gewoon niet meer voor minder lukt.
Alle reacties Link kopieren
trouwens, als wij bij de aldi boodschappen doen (eens in de twee weken) zijn we inderdaad meer kwijt, maar dan nemen we dus de dingen voor twee weken mee, die ik net noemde.
Alle reacties Link kopieren
*
quote:Flashy schreef op 12 maart 2009 @ 16:07:

[...]

veel onzin van iemand met genoeg geld. Sorry, het spijt me heel erg voor je, maar dagelijks vlees is nergens voor nodig, en dat thee saai is zal best. Luxe problemen voor luxepersonen.
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 16:05:

In plaats van vruchtensap kan je ook limonade drinken trouwens.



Dat doe ik ook, hoor. Had ik vergeten erbij te zetten. Sappen koop ik echt niet dagelijks. Ik heb altijd een fles siroop ik de koelkast staan voor limonade. Siroop is van de Lidl. Druivensap koop ik af en toe (huismerk) dus gewoon omdat ik lekker vind.



Iemand had het ook over minder vlees eten. Dat is wel iets wat ik wil doen maar ik zou dan dus niet weten wat ik moet maken, eerlijk gezegd. Een maaltijd zonder vlees (of iets van vis) lijkt mij zo onaf. Of klinkt dat nu vreemd. (de vegetarische 'vlees'producten zijn, zover ik dan heb gezien, ook vrij prijzig en ik kan voor minder geld rundvlees kopen voor het avondeten. Kijk ik nu verkeerd?)
Alle reacties Link kopieren
Wat hier veel scheelde was een weekmenu plannen. Nu kan ik me voorstellen dat je daar geen zin in hebt als je toch iedere dag even naar de supermarkt kan lopen, maar in mijn gezinssituatie (drie kleine kinderen en twee werkende ouders) moet ik wel plannen, en sindsdien geef ik een stuk minder uit.



Dus gewoon een lijstje maken met wat je iedere avond gaat eten, en op basis daarvan een keer per week boodschappen doen. Ik maak die lijstjes altijd aan de hand van wat ik nog in de vriezer heb liggen en met de bonusaanbiedingen ernaast, en sinds ik dat doe hou ik geld over. En geen eten over, dat scheelt ook een boel geld. Maar goed, beetje truttig is het wel natuurlijk .
quote:jennipher schreef op 12 maart 2009 @ 16:16:

[...]





Dat doe ik ook, hoor. Had ik vergeten erbij te zetten. Sappen koop ik echt niet dagelijks. Ik heb altijd een fles siroop ik de koelkast staan voor limonade. Siroop is van de Lidl. Druivensap koop ik af en toe (huismerk) dus gewoon omdat ik lekker vind.



Iemand had het ook over minder vlees eten. Dat is wel iets wat ik wil doen maar ik zou dan dus niet weten wat ik moet maken, eerlijk gezegd. Een maaltijd zonder vlees (of iets van vis) lijkt mij zo onaf. Of klinkt dat nu vreemd. (de vegetarische 'vlees'producten zijn, zover ik dan heb gezien, ook vrij prijzig en ik kan voor minder geld rundvlees kopen voor het avondeten. Kijk ik nu verkeerd?)Het klinkt niet vreemd, het klinkt alleen alsof je het geld kan missen. En daar is niks mis mee, natuurlijk. Als je graag 500,- per week uitgeeft, en dat heb je ook, gewoon doen. Maar als je echt minder dan 250,- in de maand hebt, zal je daar naar moeten leven.
Ik denk zelf eigenlijk dat je niet veel kan bezuinigen op 250 euro voor 2 personen. Ik geef datzelfde bedrag al bijna maandelijks uit aan mijn 2 honden en mijn kat. Die zijn inderdaad schandelijk verwend, maar goed, dit terzijde.

1 Tip heb ik nog wel. Kook voor meerdere dagen. Het scheelt je nog behoorlijk wat als je 1 grote pan klaarmaakt en daar 2 dagen van eet. Dit deed ik zelf vaak toen ik nog alleen woonde en veel minder geld had. En dan ga je in het weekend lekker bij iemand eten, je ouders of je zus ofzo
Extrahalo, C1000 in de buurt? Die hebben biologische spekreepjes tegenwoordig.



Dat zei ik, minder vlees eten. Dat betekent niet dat je aan de vegetarische vleesproducten moet, die zijn duur en, vind ik, niet lekker.
Alle reacties Link kopieren
quote:Star schreef op 12 maart 2009 @ 16:08:

En Jennipher, maar vermoed dat je dat al doet, niet van die pakken Knorr Wereldgerechten bijvoorbeeld kopen, die zijn ook stervensduur (en niet te eten, maar dat terzijde )Haha, nee dat koop ik zeker niet. Had ik geloof ik al ergens vermeld, vanwege dus bepaalde toegevoegde rommel in de zakjes en pakjes. Kruiden heb ik in het kruidenrek en dat word ook wel iedere dag gebruikt.

Dit is een oud topic. Het topic is daarom gesloten.
Maak een nieuw topic aan om verder praten over dit onderwerp.

Terug naar boven